Strona głównaChorobyNa przeziębienie pomocny jest... wysiłek fizyczny

Na przeziębienie pomocny jest... wysiłek fizyczny

Jeśli regularnie ćwiczysz, to kontynuuj treningi, nawet przy przeziębieniu. Dzięki temu możesz szybciej wrócić do zdrowia. Są tu jednak pewne ograniczenia.
Na przeziębienie pomocny jest... wysiłek fizyczny [fot. Steve Buissinne from Pixabay]
Według uczonych z Penn State Health aktywność fizyczna może być szczególnie polecana podczas , jej efekty pomagają szybciej pozbyć się dolegliwości.
przyspieszają tętno i intensyfikują przepływ krwi. Rozszerzają też płuca i uwalniają endorfiny, a wszystko to może pomóc poczuć się lepiej. W przypadku, gdy wysiłek wywołuje większe zmęczenie niż zazwyczaj, warto po prostu skrócić trening.

„Jeśli masz naprawdę zatkany nos lub świszczący oddech, możesz mieć , więc warto zmniejszyć intensywność ćwiczeń. Silne zmęczenie lub niekontrolowany są oznakami, że czas na odpoczynek", wyjaśnia dr. Jayson Loeffert z Penn State Health.

Określone środowisko może powodować problemy podczas ćwiczeń, gdy dana osoba nie czuje się najlepiej. Niektórzy ludzie mają problemy z oddychaniem podczas ćwiczeń na zewnątrz, przy zimnym, suchym powietrzu, więc lepiej jest przenieść trening do pomieszczenia. Co więcej, pływacy z zatakanym nosem mogą mieć większe trudności z oddychaniem, a chlor w basenie może pogorszyć dolegliwość. Wreszcie, należy pamiętać, że dla osób z problemami żołądkowo-jelitowymi lub inne podobne aktywności mogą być problematyczne.

Dr Loeffert nie zaleca też rozpoczynania ćwiczeń fizycznych podczas choroby, ponieważ brakuje wówczas punktu odniesienia, do którego można porównywać reakcje organizmu.

„Ćwiczenia w naturalny sposób powodują wzrost temperatury ciała. Kiedy masz gorączkę, temperatura jest już wyższa niż normalnie, a ćwiczenia mogą spowodować, że wzrośnie do niebezpiecznego poziomu", wyjaśnia dr Loeffert.

Co do osób, które ćwiczą na siłowni lub w innej współdzielonej przestrzeni, zawsze powinny zakrywać usta podczas kaszlu, by nie ułatwiać rozprzestrzeniania się zarazków. Po użyciu danego sprzętu zaś warto wytrzeć go papierowym ręcznikiem z płynem dezynfekującym.

Na podstawie:

Zobacz także

 

 

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • EWST.pl
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Aktywni 50+
  • Oferty pracy