Strona głównaChorobyNabiał odpowiedzialny za stany zapalne jelit

Nabiał odpowiedzialny za stany zapalne jelit

Dieta bogata w nabiał może odpowiadać za wzrost przypadków zapalenia jelit, ponieważ wypełnia układ pokarmowy "złymi bakteriami", wynika z badań przeprowadzonych na myszach.
Nabiał odpowiedzialny za stany zapalne jelit Mlekopochodne sprzyjają rozwojowi szkodliwej dla organizmu bakterii Bilophila wadsworthia.

Przywrócenie równowagi bakteryjnej w jelitach może złagodzić objawy chorób zapalnych jelit (IBDs), na które skarży się coraz więcej pacjentów.

Choroby takie jak Leśniowskiego-Crohna i są spowodowane stanem zapalnym jelit, wśród którego symptomów wymienia się m. in. skurcze żołądka i biegunka.

Naukowcy z University of Chicago badali wpływ różnych na myszy, które zostały zmodyfikowane genetycznie tak, aby były podatne na choroby zapalne jelit.

Jedna trzecia myszy była karmiona produktami o niskiej zawartość tłuszczu, reszta zwierząt otrzymywała jedzenie o wysokiej ilości nasyconych tłuszczów mlecznych.

Tłuszcze nasycone stanowiące powszechny składnik przetworzonej żywności są trudne do strawienia, więc organizm musi w większym stopniu wypełnić jelita żółcią zmieniając równowagę bakteryjną.

Jeden rodzaj bakterii o nazwie Bilophila wadsworthia, zwykle bardzo rzadkie w jelitach myszy, rozmnożył się tak bardzo, że stanowił on sześć procent wszystkich bakterii w jelitach zwierząt karmionych dietą o dużej ilości tłuszczów nasyconych.

U zmodyfikowanych genetycznie gryzoni karmienie nasyconymi kwasami tłuszczowymi wywołało odpowiedź immunologiczną. Wraz z tym nastąpił wzrost częstości nieswoistego zapalenia jelit.

Serwis świąteczny senior.pl

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Komentarze

  • 10:16:14, 28-07-2018 ~gość: 188.191.200.xxx

    U dzieci mimo wszystko i tak leczenie chirurgiczne pozostaje jedną z niewielu opcji które pomagają usunąć przyczynę do końca

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X