Strona głównaChorobyNadciśnienie - pomoże spirulina?

Nadciśnienie - pomoże spirulina?

Jeśli zmagasz się z nadciśnieniem, pomóc może ci spirulina, czyli sinice należące do rzędu Oscillatoriales.
Nadciśnienie - pomoże spirulina? [Fot. matka_Wariatka - Fotolia.com]
Spirulina, czyli szmaragdowozielone algi, mogą pomóc w walce z , mówią badacze z laboratorium Irccs Neuromed w Pozzilli. Wyciąg ze wspomnianych sinic pozwala rozszerzyć naczynia krwionośne, poprawiając przepływ krwi.

Włoscy badacze z różnych ośrodków naukowych zidentyfikowali ekstrakt ze (Arthrospira platensis) zawierający bardzo małe aminokwasy Sp6, które - jak ustalono - mogą powodować rozluźnienia tętnic i wywoływać efekt osłaniający hipertensję.

W ramach badań sprawdzono działanie spiruliny w przewodzie pokarmowym, dzięki temu ustalono, co dzieje się w jelitach po dostarczeniu tej substancji. Uzyskano tak peptydy, które następnie miały być wchłonięte przez organizm.

Kiedy poddano naczynia działaniu Sp6, okazało się, że związek rozszerzył je, co daje efekty przeciwnadciśnieniowe. W badaniach na zwierzętach potwierdzono skutki obniżające ciśnienie.

U pacjentów z nadciśnieniem tętniczym często występuje zaburzenie naturalnej regulacji śródbłonka poprzez tlenek azotu. Okazuje się, że ekstrakt ze spiruliny poprawia ten mechanizm. Konieczne będą dalsze badania, ale wydaje się Sp6 może być naturalnym wsparciem dla leczenia farmakologicznego w poprawie funkcji śródbłonka.
Nadciśnienie jest jednym z głównych czynników chorób układu sercowo-naczyniowego, które są pierwszą przyczyną śmierci na całym świecie. Szacuje się, że co roku z powodu tych chorób umiera niemal 18 milionów ludzi, a to 31 proc. wszystkich zgonów na świecie. 85 proc. tych śmierci spowodowanych jest spowodowanych serca lub .

Wyniki badań przedstawiono w magazynie Hypertension.

Na podstawie:

Przeczytaj także


Nadciśnienie - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Nadciśnienie tętnicze, czyli hipertensja to jedna z najczęściej występujących przewlekłych dolegliwości układu krwionośnego. Niestety, jest to również schorzenie groźne i jeśli nie jest leczone, może prowadzić do poważnych problemów ze zdrowiem, a nawet do śmierci. czytaj dalej »


 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Akademia Pełni Życia
  • Kosciol.pl
  • Umierać po ludzku
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Oferty pracy