Strona głównaChorobyNie nadużywaj alkoholu, bo zachorujesz na serce

Nie nadużywaj alkoholu, bo zachorujesz na serce

Niewielkie dawki alkoholu mogą sprzyjać pracy układu krwionośnego, ale ostatnie badania pokazują, że nadmiar napojów wyskokowych może przyczynić się do rozwoju chorób serca.
Nie nadużywaj alkoholu, bo zachorujesz na serce [© polkadot - Fotolia.com] Jeśli chcesz mieć zdrowe serce, nie „zaglądaj do kieliszka" zbyt często. Nadmiar alkoholu zwiększa ryzyko , i .

Większe dawki są tak groźne dla zdrowia serca jak , palenie papierosów, cukrzyca, czy . Badacze z American College of Cardiology ostrzegają, że nawet jeśli nie ma innych czynników sprzyjających problemom z sercem, samo nadużywanie alkoholu nadwyręża ten organ.

W ramach badań przeanalizowano dane medyczne 15 milionów ludzi, którzy przeszli operację lub musieli się poddać leczeniu ambulatoryjnemu w ciagu ostatnich kilku lat.

Odrzuciwszy pacjentów z innymi czynnikami , naukowcy odkryli, że osoby nadużywające alkohol były dwukrotnie bardziej narażone na migotanie przedsionków, 1,4 razy bardziej zagrożone zawałem i cechowały się o 2,3 razy wyższym prawdopodobieństwem zastoinowej niewydolności serca w porównaniu z innymi ludźmi.

Jakkolwiek badanie nie dowiodło bezpośredniego związku pomiędzy nadużywaniem alkoholu i problemami z sercem, jednakże badacze sądzą, że z dużym prawdopodobieństwem samo w sobie zbytnie raczenie się trunkami skutkuje zwiększonym ryzykiem chorób serca.

Autorzy wskazują, że wyniki powinny zniechęcać do nieumiarkowanego sięgania po alkohol, które ciągle w opinii wielu ludzi może sprzyjać sercu.

Wyniki badań opublikowano w Journal of the American College of Cardiology.

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Komentarze

 • 08:51:41, 10-02-2017 ~gość: 109.173.221.xxx

  Nie tylko alkohol źle działa na serce, to jaką stosujemy dietę w ogóle przekłada się na nasze funkcjonowanie. Przede wszystkim podstawą są warzywa i owoce i zdrowe tłuszcze. Ja na szczęście uwielbiam awokado i ryby więc nie muszę się jakość specjalnie zmuszać, ale warto właśnie wzbogacić dietę w te składniki. Jak ktoś nie lubi to można je sprytnie przemycić w jakiś daniach, przepisów jest teraz mnóstwo. Do tego dodamy ruch i przede wszystkim badania profilaktyczne i nie mamy co się martwić zawałem. Korzystam z bardzo fajnego pakietu badań profilaktycznych w certusie w pzń nakierowanego właśnie na choroby serca
  ... zobacz więcej
 • 10:15:47, 12-06-2017 wesolysenior

  to żadna nowość, alkohol nie niesie ze sobą niczego dobrego.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

 • Kosciol.pl
 • Akademia Pełni Życia
 • EWST.pl
 • Kobiety.net.pl
 • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X