Strona głównaChorobyNowy japoński lek na grypę - zabija wirusa w ciągu jednego dnia

Nowy japoński lek na grypę - zabija wirusa w ciągu jednego dnia

W Japonii właśnie zatwierdzono nowy lek na grypę. Działa błyskawicznie - w ciągu 24 godzin zabija wirusy. Lek działa inaczej niż istniejące leki - wymaga podania jedynie pojedynczej dawki.
Nowy japoński lek na grypę - zabija wirusa w ciągu jednego dnia [Fot. Naeblys - Fotolia.com] Według ekspertów, nowy lek może zrewolucjonizować dotychczasowe sposoby leczenia .

W tym roku grypa zaatakowała z dużą siłą w różnych częściach świata. W Stanach Zjednoczonych zagrożenie chorobą przybrało w tym sezonie rozmiary epidemii, jest on najgorszy od czasu pandemii z 2009 roku. Co więcej, także w Europie odnotowuje się znaczacy wzrost zachorowań.

Nowy lek Xofluza właśnie został dopuszczony do sprzedaży przez japońskie ministerstwo zdrowia. Daje szanse na przełom w leczeniu grypy, ponieważ badania wykazały, że medykament ten szybciej zabijał wirusa grypy niż jakiekolwiek inne dostępne środki. Działa on inaczej niż istniejące leki - wymaga podania jedynie pojedynczej dawki.

W ostatnich latach niewiele się działo, jeśli chodzi o rynek leków na grypę. Wirus grypy jest trudny do zwalczenia, ponieważ przejmuje kontrolę nad ludzkimi komórkami i zmusza je do wytwarzania materiału wirusowego zamiast ludzkich białek. Obecnie dostępne leki nie zapobiegają przejęciu komórek przez wirusy, ale blokują nowy materiał wirusowy przed infekcją innych komórek. Jakkolwiek część wirusów i tak przedostaje się do zdrowych komórek, tempo rozwoju zakażenia zostaje znacznie spowolnione. Xofluza z kolei nie pozwala na przejęcie przez kontroli nad komórkami ludzkimi.

Testy dowiodły, że japoński lek spowodował zniszczenie w ciągu 24 godzin. Innemu farmaceutykowi, oseltamiwirowi, zajęło to trzy razy dłużej. Xofluza dała też znacznie szybszą ulgę chorującym pacjentom. Ma być dostępna w Japonii od maja bieżącego roku.

Według najnowszych szacunków corocznie z powodu chorób układu oddechowego spowodowanych grypą sezonową umiera około 650 tysięcy ludzi.

Tagi: wirus, infekcja, grypa

Serwis świąteczny senior.pl

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kobiety.net.pl
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Hospicja.pl
  • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X