Strona głównaChorobyNowy sposób na diagnozę raka - pomoże czekolada i inne słodycze

Nowy sposób na diagnozę raka - pomoże czekolada i inne słodycze

Słodycze mogą być pomocne w diagnozowaniu nowotworu.
Nowy sposób na diagnozę raka - pomoże czekolada i inne słodycze [© Jiri Hera - Fotolia.com] Nowa metoda rozpoznawania nowotworu może objemować zastosowanie słodyczy. Brzmi zaskakująco, ale czy cukierki naprawdę mogą stanowić pomocny element w diagnozowaniu choroby.

Jak wynika z badań uczonych z University College w Londynie, bardzo skuteczna jest technika, która identyfikuje guza na podstawie ilości cukru pochłanianego przez organizm, jest ona znacznie wyższa w obecności . Z tego względu słodycze mogą być wykorzystane procesie diagnozowania raka.

Nowa metoda opiera się na tym, że po spożyciu cukrów nowotwory bardziej się świecą. Umożliwia to łatwiejszą identyfikację nowotworów w badaniu rezonansem magnetycznym. Uczeni wskazują, że taki efekt można uzyskać podając pacjentowi czy około połowy czekolady. Takie postępowanie nie daje skutków ubocznych i nie wymaga stosowania promieniowania ani zastrzyków z kontrastem, by wykryć guza. W efekcie nowa technika może być również stosowaay w okresie ciąży oraz u dzieci i z większą częstotliwością u wszystkich pacjentów.

Dane z 2012 roku wskazały, że na raka chorowało ponad 14 milionów ludzi na świecie. Szacuje się, że do 2035 roku liczba pacjentów zwiększy się do 24 milionów. Najpowszechniejszy jest , na drugim miejscu plasuje się , na trzecim jelita grubego. Czwarte miejsce zajmuje nowotwór prostaty, a piąte - .

O badaniach napisano w Nature Medicine.

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Wynik dodawania (tylko niezalogowani):

SIEDEM + DZIEWIĘĆ =

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • eGospodarka.pl
  • Hospicja.pl
  • Umierać po ludzku
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X