Strona głównaChorobyNowy sposób na diagnozę raka - pomoże czekolada i inne słodycze

Nowy sposób na diagnozę raka - pomoże czekolada i inne słodycze

Słodycze mogą być pomocne w diagnozowaniu nowotworu.
Nowy sposób na diagnozę raka - pomoże czekolada i inne słodycze [© Jiri Hera - Fotolia.com] Nowa metoda rozpoznawania nowotworu może objemować zastosowanie słodyczy. Brzmi zaskakująco, ale czy cukierki naprawdę mogą stanowić pomocny element w diagnozowaniu choroby.

Jak wynika z badań uczonych z University College w Londynie, bardzo skuteczna jest technika, która identyfikuje guza na podstawie ilości cukru pochłanianego przez organizm, jest ona znacznie wyższa w obecności . Z tego względu słodycze mogą być wykorzystane procesie diagnozowania raka.

Nowa metoda opiera się na tym, że po spożyciu cukrów nowotwory bardziej się świecą. Umożliwia to łatwiejszą identyfikację nowotworów w badaniu rezonansem magnetycznym. Uczeni wskazują, że taki efekt można uzyskać podając pacjentowi czy około połowy czekolady. Takie postępowanie nie daje skutków ubocznych i nie wymaga stosowania promieniowania ani zastrzyków z kontrastem, by wykryć guza. W efekcie nowa technika może być również stosowaay w okresie ciąży oraz u dzieci i z większą częstotliwością u wszystkich pacjentów.

Dane z 2012 roku wskazały, że na raka chorowało ponad 14 milionów ludzi na świecie. Szacuje się, że do 2035 roku liczba pacjentów zwiększy się do 24 milionów. Najpowszechniejszy jest , na drugim miejscu plasuje się , na trzecim jelita grubego. Czwarte miejsce zajmuje nowotwór prostaty, a piąte - .

O badaniach napisano w Nature Medicine.

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Komentarze

  • 23:03:13, 27-07-2017 ~gość: 5.60.205.xxx

    wszystkim zainteresowanym tematyką raka piersi polecam stronę www.femiglove.pl jest tam wiele artykułów, dodatkowo można kupić rękawiczkę do samobadania piersi, która zwiększa czułosć palców.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Aktywni 50+
  • Umierać po ludzku
  • Akademia Pełni Życia
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X