Strona głównaChorobyOchłodzenie ciała po zatrzymaniu krążenia chroni mózg

Ochłodzenie ciała po zatrzymaniu krążenia chroni mózg

Po zatrzymaniu krążenia trzeba ochłodzić organizm, by ograniczyć uszkodzenia mózgu.
Ochłodzenie ciała po zatrzymaniu krążenia chroni mózg [© Syda Productions - Fotolia.com] Badania sugerują, że chłodzenie ciała zmniejsza ryzyko uszkodzenia mózgu u pacjentów po zatrzymaniu krążenia.

Chłodzenie ciała może zmniejszyć ryzyko uszkodzenia mózgu u pacjentów z w śpiączce, mówią neurolodzy.

W przypadku zatrzymania akcji serca organ ten nagle przestaje bić. Oznacza to, że krew i tlen już nie przepływają do mózgu. Im dłużej serce trwa w bezruchu, tym większe jest ryzyko uszkodzenia mózgu lub śmierci.

Badania sugerują, że chłodzenie ciała zmniejsza ryzyko uszkodzenia mózgu u pacjentów z zatrzymaniem krążenia. Ciało pacjenta można chłodzić na powierzchni zimnymi opakowaniami lub specjalnymi kołdrami albo wewnętrznie urządzeniami, które chłodzą krew wewnątrz naczyń.

i to jedne z głównych przyczyn śmierci w USA, Europie i naszym kraju. Ludzie, którzy są w śpiączce po resuscytacji z powodu zatrzymania krążenia, wymagają złożonej opieki neurologicznej i medycznej, a neurolodzy mogą odgrywać kluczową rolę w poprawie efektów leczenia, zapewniając chłodzenie ciała, wyjaśniają badacze z Johns Hopkins University School of Medicine.

Uczeni odkryli, że schładzanie ciała do 32 czy 34 stopni Celsjusza przez 24 godziny (tzw. hipotermia terapeutyczna), zwiększa szanse na odzyskanie pełni funkcji mózgu.

O wynikach badań napisano w magazynie Neurology.

Zobacz także

 

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Hospicja.pl
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Kosciol.pl
  • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X