Strona głównaChorobyOdpowiedni styl życia podczas menopauzy chroni przed chorobami serca

Odpowiedni styl życia podczas menopauzy chroni przed chorobami serca

Kobiety w okresie menopauzy cechują się wyższym ryzykiem chorób serca, ale zdrowy styl życia może zmniejszyć to zagrożenie.
Kobiety, które prowadzą zdrowy styl życia w okresie , mają zdrowszy układ krwionośny (pomimo procesu ) niż ich rówieśniczki.

Panie stosujące zdrową dietę i regularnie ćwiczące odznaczały się zdrowszymi naczyniami krwionośnymi, ze znacznie mniejszą ilością blaszek miażdżycowych.

Wiek średni jest kluczowym momentem, w którym kobiety powinny zadbać o , by zapewnić sobie zdrowe starzenie się, mówią uczeni z University of Michigan School of Public Health.

Jak wskazują eksperci, zmiany zachodzące w oraganizmie podczas menopauzy oznaczają w szczególności wyższy poziom i nadciśnienie, co zwiększa ryzyko zawałów serca, i obniża sprawność umysłową w późniejszym życiu.

Kiedy przeanalizowano zbierane przez 15 lat dane ponad 1100 kobiet w wieku 42-52 lata, okazało się, że panie dobrze się odżywiające i dostatecznie często podejmujące wysiłek fizyczny, mogą liczyć na znacznie wyższą ochronę przed problemami z układem sercowo-naczyniowym niż pozostałe uczestniczki. Takie wnioski wyciągnięto na podstawie dokładnych informacji na temat codziennych nawyków kobiet i po wykonaniu u nich (w różnych odstępach czasu) USG wieńcowego, które pokazuje obrazy z wnętrza tętnicy prowadzącej do .

Co niepokojące, jak wskazują uczeni, jedynie 2 proc. uczestniczek prowadziło styl życia obejmujący trzy najważniejsze elementy dbania o zdrowie, tj. zdrowa dieta, regularne treningi i niepalenie papierosów.
Wyniki badań przedstawiono w magazynie American Heart Association.

Przeczytaj także


Menopauza - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Menopauza - inaczej przekwitanie - nie jest chorobą, ale naturalnym procesem zachodzącym w kobiecym organizmie. Niestety, zmiany które wówczas zachodzą, zwiększają ryzyko wystąpienia wielu chorób. czytaj dalej »


Miażdżyca - cholesterol - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Miażdżyca naczyń to przewlekła choroba prowadząca do stwardnienia tętnic. Na pojawienie się miażdżycy wpływają różne czynniki, powodowana jest nieodpowiednim sposobem odżywiania się, paleniem papierosów, otyłością, brakiem aktywności fizycznej, stresem. czytaj dalej »


 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Umierać po ludzku
  • Pola Nadziei
  • Aktywni 50+
  • Hospicja.pl
  • Oferty pracy