Strona głównaChorobyOdpowiedni styl życia podczas menopauzy chroni przed chorobami serca

Odpowiedni styl życia podczas menopauzy chroni przed chorobami serca

Kobiety w okresie menopauzy cechują się wyższym ryzykiem chorób serca, ale zdrowy styl życia może zmniejszyć to zagrożenie.
Kobiety, które prowadzą zdrowy styl życia w okresie , mają zdrowszy układ krwionośny (pomimo procesu ) niż ich rówieśniczki.

Panie stosujące zdrową dietę i regularnie ćwiczące odznaczały się zdrowszymi naczyniami krwionośnymi, ze znacznie mniejszą ilością blaszek miażdżycowych.

Wiek średni jest kluczowym momentem, w którym kobiety powinny zadbać o , by zapewnić sobie zdrowe starzenie się, mówią uczeni z University of Michigan School of Public Health.

Jak wskazują eksperci, zmiany zachodzące w oraganizmie podczas menopauzy oznaczają w szczególności wyższy poziom i nadciśnienie, co zwiększa ryzyko zawałów serca, i obniża sprawność umysłową w późniejszym życiu.

Kiedy przeanalizowano zbierane przez 15 lat dane ponad 1100 kobiet w wieku 42-52 lata, okazało się, że panie dobrze się odżywiające i dostatecznie często podejmujące wysiłek fizyczny, mogą liczyć na znacznie wyższą ochronę przed problemami z układem sercowo-naczyniowym niż pozostałe uczestniczki. Takie wnioski wyciągnięto na podstawie dokładnych informacji na temat codziennych nawyków kobiet i po wykonaniu u nich (w różnych odstępach czasu) USG wieńcowego, które pokazuje obrazy z wnętrza tętnicy prowadzącej do .

Co niepokojące, jak wskazują uczeni, jedynie 2 proc. uczestniczek prowadziło styl życia obejmujący trzy najważniejsze elementy dbania o zdrowie, tj. zdrowa dieta, regularne treningi i niepalenie papierosów.
Wyniki badań przedstawiono w magazynie American Heart Association.

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Poradnik-zdrowia.pl
  • EWST.pl
  • Hospicja.pl
  • eGospodarka.pl
  • Oferty pracy