Strona głównaChorobyOdpowiedź immunologiczna zmienia się przy depresji

Odpowiedź immunologiczna zmienia się przy depresji

Osoby z objawami depresji wydają się mieć inną reakcję na szczepionkę przeciw grypie, w porównaniu do tych, którzy nie cierpią na tę chorobę.
Odpowiedź immunologiczna zmienia się przy depresji [© psdesign1 - Fotolia.com] Poprzednie badania sugerują, że związana jest wyższym niż średni poziomem cząsteczek przeciwzapalnych. To może predysponować ludzi do różnych chorób, w których rozwoju stan zapalny odgrywa rolę - np. w rozwoju demencji i lub chorób serca.

Naukowcy z Ohio State University ocenili poziom cząsteczki zwanej zapalnej IL-6 (interleukina 6) u pacjentów przed i coroczną szczepionką przeciw . Osoby z objawami depresji zazwyczaj miały wyższe poziomy IL-6. Jak sądzą autorzy badań, może to być oznaką przewlekłej nadmiernej aktywności układu odpornościowego, która może zwiększać ryzyko różnych chorób.

Jak podaje www.heathline.co, na całym świecie z depresją zmaga się około 121 milionów osób. Aż 80 proc. pacjentów z objawami depresji klinicznej nie szuka pomocy medycznej i nie poddaje się terapii.

Najwyższe ryzyko pierwszego epizod depresji notuje się u osób w wieku 30 - 40 lat, drugi, nieco niższy szczyt zachorowań, przypada na lata 50 - 60. Prawdopodobieństwo rozwoju depresji wzrasta w przypadku doświadczenia schorzeń neurologicznych: mózgu, , .

Przeczytaj także


Choroba Parkinsona - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Choroba Parkinsona należy do najpoważniejszych schorzeń ośrodkowego układu nerwowego. To również jedna z najczęściej występujących i najdawniej odkrytych chorób zwyrodnieniowych układu nerwowego - wspomina się o niej już w indyjskim traktacie Aryuweda. czytaj dalej »


Depresja - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Depresja to bardzo poważna choroba, a jej lekceważenie może prowadzić nawet do śmierci. Dotyka ona ludzi w różnym wieku, jednak w przypadku osób starszych bywa często lekceważona, traktowana jako jeden z objawów starzenia się. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Hospicja.pl
  • Aktywni 50+
  • EWST.pl
  • eGospodarka.pl
  • Oferty pracy