Strona głównaChorobyOliwa z oliwek „lekiem” na zaburzenia erekcji

Oliwa z oliwek „lekiem” na zaburzenia erekcji

Dieta śródziemnomorska od dawna swięci triumfy jako jeden z najzdrowszych sposobów odżywiania się - może zapobiec chorobom serca, demencji, określonym rodzajom nowotworu, problemom z układem kostnym, etc. Do tej długiej listy korzyści można również dodać pomoc w pozbyciu się zaburzeń erekcji.
Oliwa z oliwek „lekiem” na zaburzenia erekcji [Fot. Dušan Zidar - Fotolia.com]
Greccy badacze ustalili, że codzienne spożywanie określonych ilości , głównego składnika , a także warzyw, owoców i i ryb, może osłabić zaburzenia erekcji aż o 40 proc.

Uczeni z Uniwersytetu w Atenach ustalili, że mężczyźni, którzy stosują dietę śródziemnomorską, cieszą się także po sześćdziesiątce i siedemdziesiątce.

W testach wzięło udział 670 mieszkańców Ikarii, greckiej wyspy na Morzu Egejskim. Przeciętna dieta w tym miejscu obejmowała średnio 9 łyżek oliwy z oliwy, duże ilości warzyw i owoców, trzy porcje ryby i dwie porcje lub groszku tygodniowo.

Wiadomo, że śródziemnomorski sposób odżywiania się wspiera układ sercowo-naczyniowy, wspomniani mężczyźni nie mieli więc kłopotów z krążeniem, a co za tym idzie, rzadziej niż ich rówieśnicy o innych dietach, doświadczali problemów z erekcją. Co więcej, oliwa z oliwek mogła mieć przełożenie na wzrost poziomu , co także poprawia możliwości seksualne.

Autorzy obliczyli, że jedynie 20 proc. badanych z Ikarii miało , podczas gdy średni dla grupy rówieśniczej to 52 proc.

Jak uważają badacze, dieta bogata w oliwę z oliwek i naturalne produkty pozwala zachować zdrowe naczynia krwionośne i zmniejsza ryzyko zespołu metabolicznego, który wiąże się z , nadciśnieniem, a także otyłością. Takie jedzenie oferuje mężczyznom długoterminowe rozwiązanie bez przyjmowania jakichkolwiek leków, np. Viagry. Warto też przypomnieć, że leki działają krótkoterminowo, a zdrowa dieta daje długotrwałe skutki.

Przeczytaj także


Cukrzyca - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Cukrzyca to choroba przewlekła metaboliczna, która charakteryzuje się podwyższonym stężeniem glukozy (hiperglikemią) we krwi. Wyróżnia się dwa główne typy cukrzycy. Typ 1 ma podłoże autoimmunologiczne, zaś typ 2 jest wynikiem insulinoodporności i zaburzeń w wydzielaniu insuliny. czytaj dalej »


 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Akademia Pełni Życia
  • Hospicja.pl
  • Kosciol.pl
  • EWST.pl
  • Oferty pracy