Strona głównaChorobyOrzechy pomagają kontrolować cukrzycę

Orzechy pomagają kontrolować cukrzycę

Lista korzyści z jedzenia orzechów jest długa. Wiadomo np., że wspomagają pracę nerek i poprawiają działanie układu krążenia. Ustalono też, że mogą usprawnić kontrolę cukrzycy.
Orzechy pomagają kontrolować cukrzycę [fot. sumikophoto - Fotolia.com] Różnego rodzaju , np. , pistacje, orzechy włoskie, orzechy pekan, orzechy laskowe, orzechy nerkowca i inne pomagają w walce z cukrzycą. Już 75 gramów dziennie daje dobre efekty, mówią kanadyjscy badacze.

Pracownicy Uniwersytetu w Toronto ustalili, że osoby regularnie jedzące różne rodzaje orzechów były w stanie lepiej kontrolować ilość glukozy i lipidów we krwi. Produkty te są więc polecane diabetykom, którzy chcą zmniejszyć poziom spożycia węglowodanów, mówią uczeni.

W badaniach wzięli udział pacjenci z . Podzielono ich na trzy grupy. Pierwsza do codziennej diety dodała muffinki, druga mieszankę orzechów, trzecia zaś zarówno orzechy, jak i muffinki. Badanie wykazało, że u osób, które dodatkowo jadły jedynie orzechy, odnotowano największą poprawę w zakresie kontroli stężenia i obniżenia poziomu . Badani, którzy jedli babeczki i orzechy, nie doświadczyli poprawy poziomu cukru we krwi, ale zmniejszyła się u nich ilość LDL. Wreszcie osoby dodające do codziennego jadłospisu jedynie babeczki nie uzyskały żadnych zmian z tych parametrów.

Jak wnioskują autorzy, osoby regularnie jedzące różne orzechy, mogą liczyć na skuteczniejszą walkę z nieprawidłową glikemią i chronić serce oraz cały układ krążenia.

Wyniki badań przedstawiono w Diabetes Care.

Zobacz także

 

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • eGospodarka.pl
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Aktywni 50+
  • Hospicja.pl
  • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X