Strona głównaChorobyOsoby, które przeżyły raka, często zmagają się z przewlekłym bólem

Osoby, które przeżyły raka, często zmagają się z przewlekłym bólem

Ponad 5 milionów osób z USA, które przeżyły raka, doświadcza przewlekłego bólu - jak się okazuje, to odsetek prawie dwukrotnie wyższy niż w populacji ogólnej.
Osoby, które przeżyły raka, często zmagają się z przewlekłym bólem [fot. StockSnap from Pixabay]
Wykorzystano amerykański krajowy rejestr danych medycznych, aby oszacować częstość występowania przewlekłego bólu wśród osób, które przetrwały nowotwór. Odkryto, że około 35 procent osób, które przeżyły raka, cierpi z powodu przewlekłego , co stanowi 5,39 milionów pacjentów w USA.

- Badanie pozwoliło na oszacowanie częstości występowania przewlekłego bólu wśród osób, które przeżyły raka - mówi dr Changchuan Jiang ze szpitala Mount Sinai - Wyniki te pokazują istotne, niezaspokojone potrzeby leczenia bólu w dużej i ciągle zwiększającej się grupie osób, u których udało się wyleczyć nowotwór - dodaje Jiang.

Określone rodzaje raka - takie jak nowotwór kości, , i - sprzyjały większej częstości przewlekłego i silnego bólu, który ograniczał codzienną aktywność. Ból tego rodzaju występował częściej u byłych pacjentów, którzy pozostawali bezrobotni i mieli niewystarczające ubezpieczenie zdrowotne.

- Przewlekły ból jest jednym z najczęstszych długoterminowych skutków leczenia raka i wiąże się z pogorszeniem jakości życia, słabszym przestrzeganiem zaleceń lekarzy i wyższymi kosztami opieki zdrowotnej.

Na podstawie:

Zobacz także

 

 

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • eGospodarka.pl
  • Pola Nadziei
  • Aktywni 50+
  • Umierać po ludzku
  • Oferty pracy