Strona głównaChorobyOtyłość zabija coraz więcej ludzi

Otyłość zabija coraz więcej ludzi

Z nowych badań wynika, że w 2015 roku z powodu otyłości zmarło o 30 proc. więcej ludzi niż w roku 1990. Problem nadmiernej wagi jest coraz powszechniejszy.
Otyłość zabija coraz więcej ludzi [© sharaku1216 - Fotolia.com] Ćwierć wieku temu odnotowywano około 50 powiązanych z otyłością zgonów na 100 tysięcy osób, dwa lata temu wskaźnik ten wynosił 54.

Z badań, które opublikowano w New England Journal of Medicine, wynika, że nadwaga i otyłość są coraz powszechniejsze zarówno u ludzi dorosłych, jak i u dzieci. Wskaźniki nadmiernego podwoiły się od 1980 roku w 70 na 195 badanych krajów. Najczęściej kłopoty z maja osoby po pięćdziesiątce. Częściej też nadmiar kilogramów dotyczy kobiet niż mężczyzn.

Na całym świecie otyłych jest 108 milionów dzieci i 604 miliony dorosłych. Otyłość spowodowała cztery miliony zgonów w samym roku 2015, a większość z nich bezpośrednio była wywołana chorobami układu krążenia. Na drugm miejscu - jako śmiertelna i wywoływana nadmiernym BMI - uplasowała się .

Ogólnie rzecz ujmując, odsetek śmierci z powodu otyłości rośnie, ale jednocześnie wielu otyłych ludzi żyje dłużej niż ćwierć wieku temu, a to dzięki lepszej opiece medycznej. Płaci się jednak za to wysoką cenę w postaci chorób mających związek z otyłością, takich jak , a także w postaci niepełnosprawności, która znacznie obniża .

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Pola Nadziei
  • Akademia Pełni Życia
  • Kobiety.net.pl
  • Umierać po ludzku
  • Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X