Strona głównaChorobyPredyspozycje do zachorowania na raka piersi można odczytać z badań DNA

Predyspozycje do zachorowania na raka piersi można odczytać z badań DNA

Badanie DNA umożliwia określenie predyspozycji do zachorowania na raka piersi.
Zapotrzebowanie na tego typu badania z roku na rok jest coraz większe. Badanie to wykrywa obecność mutacji w genie BRCA 1, dzięki czemu można określić czy dana kobieta znajduje się w grupie wysokiego ryzyka zachorowania na raka piersi i jajników.

Przeprowadzenie takiego badania zaleca się przede wszystkim kobietom, u których w rodzinie wystąpiły przypadki zachorowania na tę chorobę, a także kobietom decydującym się na stosowanie doustnej antykoncepcji, ale nie tylko. Badanie to jest przydatne również dla osób, u których już zdiagnozowano nowotwór piersi z tego względu, iż w przypadku wystąpienia mutacji w genie można dobrać odpowiednią terapię leczenia.

Statystyki alarmują - co roku na raka piersi umiera 5000 kobiet, a kolejnych 2000 jest narażonych na zachorowanie w najbliższej przyszłości. Wystarczy szeroka profilaktyka, a te przerażające statystyki mogą być o wiele niższe.

http://www.testdna.pl

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Kobiety.net.pl
  • Kosciol.pl
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Oferty pracy