Strona głównaChorobyProblemy żołądkowe - 5 głównych przyczyn

Problemy żołądkowe - 5 głównych przyczyn

Często boli cię żołądek? Miewasz biegunkę? Męczą cię wzdęcia? Być może są za to odpowiedzialne twoje nawyki żywieniowe. Sprawdź, co może powodować te dolegliwości.
Problemy żołądkowe - 5 głównych przyczyn Zbyt obfite posiłki

Dzisiaj wielu ludzi się spieszy nawet, gdy chodzi o posiłki. Bywa tak, że nie jemy niemal przez cały dzień, a wieczorem „nadrabiamy" zaległości. Dla żołądka to jest jednak bardzo niekorzystne, trudno mu przyjąć duże ilości jedzenia w krótkim czasie i potem je strawić. Powoduje to i . O wiele lepiej jest jeść niewielkie porcje regularnie - jeśli nie masz czasu zadbać o to ciągu dnia, spróbuj przygotować zdrowe przekąski wieczorem dzień wcześniej i gdy odczuwasz głód sięgaj po nie.

Za mało błonnika

Potrzeba nam średnio 25 gramów dziennie, by proces trawienia przebiegał prawidłowo. Składnik ten jest niezbędny dla zapobiegania zaparciom. Do najlepszych źródeł błonnika należą: borkuły, jabłka, , marchew, szpinak, banany, etc.

„Pochłanianie" jedzenia

Nie zawsze jest czas na to, by się delektować posiłkiem, ale nie można „jeść na wyścigi". Żołądek potrzebuje trochę czasu, by się rozszerzyć, gdy dociera do niego pokarm. Jeśli jesz w pośpiechu, może to powodować ból i dyskomfort, poza tym wraz z serwowanym daniem połykasz więcej powietrza, które wywołuje wzdęcia.

Nadmiar leków

Jeśli często zażywasz niesteroidowe leki przeciwzapalne, takie jak czy ibuprofen, narażasz się na wrzody żołądka - a to uciążliwa i bolesna choroba.

Zbyt póżny posiłek

Jedzenie tuż przed pójściem do łóżka moze skutkować zgagą. Najlepiej jest jeść ostatni posiłek danwego dnia na dwie-trzy godziny przed snem. Możesz złagodzić objawy , jeśli przyjmiesz pozycję, w której głowa jest wyżej niż nogi i brzuch.

Zobacz także

 

 

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Umierać po ludzku
  • Aktywni 50+
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • eGospodarka.pl
  • Oferty pracy