Strona głównaChorobyRak - w 2018 roku będzie 18 milionów nowych przypadków choroby

Rak - w 2018 roku będzie 18 milionów nowych przypadków choroby

Jak szacuje Światowa Organizacja Zdrowia (World Health Organization, WHO), do końca 2018 roku roku odnotowanych zostanie 18 milionów nowych przypadków nowotworu, a 9,6 mln ludzi umrze z powodu tej choroby.
Rak - w 2018 roku będzie 18 milionów nowych przypadków choroby [Fot. Christoph Burgstedt - Fotolia.com]
Należąca do WHO Międzynarodowa Agencja Badań nad Rakiem (ang. International Agency for Research on Cancer, IARC) przygotowała raport, z którego wynika, że wzrasta liczba nowych przypadków raka. Według ekspertów jest to efektem licznych społeczeństw i zmian społeczno-gospodarczych.

Najbardziej śmiertelny jest - zabija większość chorych, na kolejnym miejscu plasuje się u kobiet, a dalej . Te nowotwory są również jednymi z najczęściej diagnozowanych.

Ustalono, że corocznie odnotowuje się ponad 2 miliony nowych zachorowań zarówno na raka płuc, jak i raka piersi. Jeśli chodzi o raka jelita grubego, w 2018 roku można spodziewać się 1,8 mln nowych przypadków. Na kolejnych dwóch miejscach najczęstszych form raka są oraz rak żołądka.
Te nowe dane wskazują, że zostaje jeszcze wiele do zrobienia w związku z niepokojącym wzrostem globalnego obciążenia nowotworami oraz że zapobieganie chorobie odgrywa kluczową rolę – pisze Christopher Wild, dyrektor IARC, w oświadczeniu towrzyszącemu raportowi. – Skuteczne strategie zapobiegania i wczesnego wykrywania muszą być wdrażane w trybie pilnym, by uzupełnić metody leczenia i opanować tę wyniszczającą chorobę na całym świecie – dodaje Wild.
Mieszkańcy Europy są jednymi z najbardziej zagrożonych problemami onkologicznymi. Na naszym kontynencie odnotowuje się niemal jedną czwartą światowych przypadków zachorowań na raka i jedną piątą zgonów z powodu nowotworów, tymczasem w Europie mieszka jedynie dziewięć procent światowej populacji.

Na podstawie:

Przeczytaj także


Nowotwór piersi - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Nowotwór piersi (rak piersi, rak sutka) należy do najczęściej występujących chorób onkologicznych u kobiet. W Polsce notuje się prawie 10 tys. nowych zachorowań rocznie, co oznacza, że każdego roku na nowotwory piersi zachoruje 30 na 100 tys. kobiet. czytaj dalej »


Nowotwór prostaty - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Rak prostaty to jeden z najczęściej diagnozowanych nowotworów złośliwych u mężczyzn. Ze statystyk wynika, że w Polsce choroba odpowiada za 5 proc. śmierci spowodowanych nowotworem. Głównym czynnikiem zwiększającym ryzyko zachorowania na nowotwór prostaty jest wiek. czytaj dalej »


Rak jelita grubego - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Rak jelita grubego jest trzecim najczęściej występującym nowotworem na świecie. Co roku diagnozuje się ponad milion nowych przypadków choroby. Dużej liczbie przypadków tego raka można byłoby zapobiec dzięki zdrowszemu stylowi życia. czytaj dalej »


 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Umierać po ludzku
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Kosciol.pl
  • eGospodarka.pl
  • Oferty pracy