Strona głównaChorobyRak nie „odpuszcza” - ostatni raport jest alarmujący

Rak nie „odpuszcza” - ostatni raport jest alarmujący

Z ostatniego raportu Global Burden of Disease Cancer Collaboration wynika, że w samym 2015 roku zdiagnozowano 17,5 milionów nowych przypadków raka.
Rak nie „odpuszcza” - ostatni raport jest alarmujący [Rak, © vitanovski - Fotolia.com] Ze statystyk wynika, że w 2015 roku na zachorowało aż 17,5 mln osób, a 8,7 mln zmarło z powodu jakiejś formy nowotworu. Raport został opublikowany w magazynie Jama Oncology.

Nowotwory stanowią drugą najczęstszą przyczyną śmierci na całym świecie. Jak uważają eksperci, kontrola częstości zapadania na raka ma ogromne znaczenie dla oceny siły jego zagrożenia. W dekadzie między rokiem 2005 i 2015 ilość zachorowań na raka wzrosła o 33 proc., co najprowdopodobniej jest spowodowane ludzi i większą ich liczebnością.

Jak wnioskuje się ze statystyk, ryzyko raka dotyczy przeciętnie jednego na trzech mężczyzn i jednej na cztery kobiety. W przypadku mężczyzn najbardziej rozpowszechniona forma raka to (ok. 1,6 mln chorych), główną onkologiczną przyczyną śmierci jest zaś rak tchawicy, oskrzeli i . Jeśli chodzi o kobiety, najczęściej zachorowują na (2,4 mln przypadków na całym świecie). Ten rodzaj raka jest też odpowiedzialny za największą liczbę zgonów z powodu nowotworu wśród kobiet.

Jak wskazują autorzy raportu, pomimo znacznego zmniejszenia umieralności z powodu raka w wielu krajach, nowotwory ciągle stanowią poważne zagrożenie. Uważa się, że liczba przypadków raka będzie wzrastała. Niemniej, coraz to nowe możliwości w działań w zakresie zapobiegania i leczenia raka daje nadzieję na to, że zagrożenia nowotworem mogą być kontrolowane.

Zobacz także

 

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • EWST.pl
  • Aktywni 50+
  • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X