Strona głównaChorobyRak płuc - czas ma znaczenie

Rak płuc - czas ma znaczenie

Regularne kontrolowanie stanu swojego organizmu to szansa na szybkie wyleczenie ewentualnych chorób – podkreślają specjaliści. Czas jest szczególnie ważny, gdy chodzi o choroby nowotworowe.
Listopad to miesiąc Świadomości Raka Płuc, lekarze starają się, więc zachęcać pacjentów do obserwowania swojego organizmu a w przypadku wystąpienia niepokojących objawów do szybkiego wykonania badań.

Rak płuc to choroba z powodu, której umiera rocznie 21 tys. osób, ponieważ przez długi czas rozwija się bezobjawowo aż 80% pacjentów trafia do lekarza, gdy choroba jest już bardzo zaawansowana.
Jak wynika ze statystyk 90% chorujących stanowią palacze, jednak nie mniej narażone na zachorowanie są osoby często wdychające dym tytoniowy.
Do podstawowych badań pozwalających zdiagnozować nowotwór zalicza się RTG klatki piersiowej i tomografię komputerową. Tym co powinno wzbudzić niepokój jest przedłużający się kaszel.

Marta Wasiak / Senior.pl

Zgłoś błąd lub uwagę do artykułu

Zobacz także

 

 

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kosciol.pl
  • Aktywni 50+
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • eGospodarka.pl
  • Oferty pracy