Strona głównaChorobySamuel L. Jackson w kampanii przeciw rakowi jąder

Samuel L. Jackson w kampanii przeciw rakowi jąder

„Masz jaja? Kiedy ostatnio je badałeś?" obcesowo pyta Samuel L. Jackson w klipie kampanii One For The Boys, której celem jest podnoszenie świadomości na temat raka jąder.
Samuel L. Jackson w kampanii przeciw rakowi jąder [Samuel L. Jackson, fot. pinguino k, CC BY 2.0, Wikimedia Commons] - Masz jaja? - pyta aktor zwracając się do mężczyzn. - Domyślam się, że siedzisz na kanapie oglądając to video i mówisz „tak, Sam, mam jaja". Jeśli jednak jesteś tak pewny, że masz jaja, kiedy ostatnio je badałeś? - pyta Jackson.

Aktor przytacza kilka faktów dotyczących nowotworów. Mówi, że na raka umiera trzydzieści procent więcej mężczyzn niż kobiet. A to dlatego, że nie poddają się badaniom, bo uważają, że są „macho". Ale w efekcie mogą stracić jaja, a nawet życie, ostrzega Jackson.

- Chłopcy nie bądźcie głupi. Jeśli naprawdę macie jaja, pokażcie je lekarzowi - apeluje .
Gwiazdor zachęca też do finansowego wsparcia kampanii, która ma na celu zmianę nastawienia i mentalności mężczyzn oraz zachęcenie ich do lepszego działania profilaktycznego.

Klip można obejrzeć .

W ostatnich kilku dziesięcioleciach odnotowano ponad dwukrotny wzrost częstości występowania zaburzeń rozwojowych męskiego układu rozrodczego. Wśród nich występują głównie: , wnętrostwo (niezstąpione jądro), spodziectwo (wada wrodzona polegająca na lokalizacji ujścia cewki moczowej na brzusznej stronie prącia). oraz obniżenie się jakości nasienia mężczyzn. Prawdopodobieństwo wystąpienia nowotworu jądra wzrasta siedemnastokrotnie w przypadku jego niezstąpienia do moszny i trzykrotnie, w przypadku przejścia operacji przepukliny pachwinowej.

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Kobiety.net.pl
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • eGospodarka.pl
  • Oferty pracy