Strona głównaChorobySeks sposobem na kamienie nerkowe

Seks sposobem na kamienie nerkowe

Warto uprawiać seks z wielu różnych powodów, a jednym z wielu jest fakt, że pomaga on w leczeniu kamicy nerkowej. Przynajmniej, jeśli chodzi o mężczyzn.
Seks sposobem na kamienie nerkowe [© JPC-PROD - Fotolia.com] Tureckie badania dowodzą, że seks może sprzyjać spontanicznemu wydaleniu kamieni, skracając czas tego procesu także w porównaniu do leczenia objawowego czy przyjmowania poszczególnych leków.

są dziś coraz częściej diagnozowane, a to m. in. ze względu na fakt, że zwiększa się spożycia białka, które zakwasza organizm. Choroba może wywołać silne kolki. W łagodniejszych przypadkach pomocne jest picie dużej ilości wody, , a także przepisane przez lekarza leki. Kamienie mogą zostać wydalone samoistnie, jednak nie zawsze tak się dzieje i konieczna bywa też interwencja chirurgiczna.

Z badań wynika, że w niektórych przypadkach wydalenie kamieni może być skutecznie przyspieszone poprzez aktywność seksualną. W ciągu dwóch tygodni od rozpoczęcia badania jedynie u 34,8 proc. uczestników, u których stosowano leczenie objawowe, nastąpiło spontaniczne wydalenie kamieni. Tymczasem w przypadku tych, którzy uprawiali seks trzy-cztery razy w tygodniu, nastąpiło to u dwukrotnie wyższej liczby pacjentów. Co więcej, seks skracał chorobę - średnio na wydalenie kamieni potrzeba było 18 dni przy braku konkretnej terapii, 16,6 dni w sytuacji leczenia specjalnym lekiem i 10 dni w przypadku częstego uprawiania .

Dlaczego tak się dzieje? Uczeni sądzą, że tlenek azotu wytwarzany podczas prowadzi do rozluźnienia mięśni związanych z cewką, co ułatwia pozbycie się kamieni z organizmu. Co więcej, endorfiny uwalniane podczas orgazmu także sprzyjają rozluźnieniu mięśni. Seks jako sposób na kamicę nerkową ma jednak pewne ograniczenia - najskuteczniejszy jest, jeśli kamienie ulokowane są w końcowym odcinku moczowodu.

Wyniki badań opublikowano w magazynie Urology.

Zobacz także

 

 

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Komentarze

 • 14:11:57, 28-06-2018 ewaradecka

  Słyszałam juz o tym, że sex jest dobry na kamicę nerkową u mężczyzn. Szkoda, że również nie u kobiet. Wg mojego lekarza u mnie kamica nerkowa była spowodowana piciem za małej ilości płynów. Odkąd pamiętam zawsze tyle piłam. W zaleceniach dostałam "zmuszanie" się do picia co najmniej 8 szklanek dziennie i zażywanie Ginjalu urit. Na szczęście obyło się bez leczenia technikami inwazyjnymi.
  ... zobacz więcej
 • 08:24:00, 26-12-2020 Adam64plus

  Miałem kamienie nerkowe na nerkach i stosowałem różne preparaty, aż w końcu lekarz polecił mi Ginjal urit i dopiero on mi pomógł.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

 • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
 • Umierać po ludzku
 • eGospodarka.pl
 • Aktywni 50+
 • Oferty pracy