Strona głównaChorobySenność oznaką demencji?

Senność oznaką demencji?

Spanie zbyt długo w nocy i odczuwanie senności w ciągu dnia może być wczesnym objawem demencji, ostrzegają francuscy badacze.
Senność oznaką demencji? Jakość i ilość snu od dawna jest łączona z procesem starzenia się. W oparciu o tę wiedzę uczeni z francuskiego Narodowego Instytutu Zdrowia i Badań Medycznych przeanalizowali dane prawie 4900 osób w wieku powyżej 65 lat, które wypełniły szczegółowe kwestionariusze dotyczące snu i przeszli badania możliwości mentalnych.

Uczestników poddawano badaniom po okresie dwóch, czterech i ośmiu lat od rozpoczęcia badań oceniając poziom takich symptomów, jak: niska jakość snu, trudności z zasypianiem, wybudzanie się, wczesne budzenie się, nadmierna senność w ciągu dnia.

Okazało się, że 17,9 procent osób doświadczających nadmiernej senności miało zwiększone ryzyko wystąpienia .

Jednocześnie odkryto, że wybudzanie się czy problemy z zaśnięciem nie były związane z osłabieniem zdolności poznawczych.

Wyniki te sugerują, że odczuwanie nadmiernej senności w ciągu dnia może być wczesnym wskaźnikiem zaburzeń poznawczych i że skargi pacjentów dotyczące nadmiernej senności powinny stanowić wskaźnik skierowania na badania pod kątem oceny zagrożenia i innymi formami , mówią autorzy badań.

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Komentarze

  • 10:05:01, 23-07-2012 ~gość: 79.175.225.xxx

    Jednym słowem wszystko jest złe.Spanie długie.Spanie krótkie.Obżarstwo.Diety.Nie wiadomo kogo słuchać.Przed starością nikt się nie ukryje.Nie pomoże sen,dieta.Wszystko zależy od tego jak silny mamy organizm.Jeden wyrósł jak dąb,a jest słaby i szybko umiera.Drugi jak brzoza jest ,a jest silny i długo żyje.Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kobiety.net.pl
  • EWST.pl
  • eGospodarka.pl
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X