Strona głównaChorobySilne objawy menopauzy oznaczają wyższe ryzyko zawałów i udarów

Silne objawy menopauzy oznaczają wyższe ryzyko zawałów i udarów

Uczeni z University of Queensland ustalili, że kobiety, które w okresie pomenopauzalnym zmagają się z uderzeniami gorąca i nocnymi potami, są o 70 procent bardziej narażone na ataki serca, dusznicę bolesną i udary.
Silne objawy menopauzy oznaczają wyższe ryzyko zawałów i udarów [fot. PDPics from Pixabay]
Właściwie, jak odkryto, kobiety w każdym wieku, które doznają i , czyli objawów naczynioruchowych, częściej doświadczają zdarzeń sercowo-naczyniowych.

- Dotychczas nie było jasne, czy objawy naczynioruchowe są związane z chorobami sercowo-naczyniowymi, teraz już wiemy, że tak jest. Ponadto, symptomy te w okresie przed zwiększają prawdopodobieństwo zdarzeń sercowo-naczyniowych o 40 procent - mówi dr Dongshan Zhu.

Co więcej, jak odkrył dr Zhu, ryzyko zdarzeń sercowo-naczyniowych było mocniej związane z nasileniem uderzeń gorąca i nocnych potów niż z częstotliwością lub czasem trwania tych objawów. - Odkryliśmy, że kobiety z ciężkimi symptomami naczynioruchowymi były ponad dwukrotnie bardziej narażone na incydenty sercowo-naczyniowe w porównaniu z kobietami, które nie miały żadnych objawów - zaznacza dr Zhu.

- Te odkrycia pomagają określić, które kobiety są bardziej narażone na i w szczególny sposób powinny być poddane profilaktyce - mówi prof. Gita Mishra, współautorka badań.

Na podstawie:

Przeczytaj także


Menopauza - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Menopauza - inaczej przekwitanie - nie jest chorobą, ale naturalnym procesem zachodzącym w kobiecym organizmie. Niestety, zmiany które wówczas zachodzą, zwiększają ryzyko wystąpienia wielu chorób. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Aktywni 50+
  • EWST.pl
  • eGospodarka.pl
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Oferty pracy