Strona głównaChorobyŚmiech pomocny w leczeniu owrzodzeń podudzi

Śmiech pomocny w leczeniu owrzodzeń podudzi

Jedną z recept dla pacjentów z owrzodzeniami powinno być rekomendowanie dobrej jakości opieki i od czasu do czasu śmiech do rozpuku. Pięcioletnie badania prowadzone na Uniwersytecie w Leeds w Wielkiej Brytanii wykazały, że terapia ultradźwiękowa nie jest skuteczniejsza niż inne metody w przyspieszaniu procesu gojenia owrzodzeń. Tradycyjne metody opieki w tym zakresie, które są tańsze i łatwiejsze do „dostarczenia" pacjentom, są nie mniej efektywne.
Uzdrawiająca „energia" ultradźwięków może mieć korzystny wpływ na niektóre choroby, ale w przypadku owrzodzeń podudzi ten sposób leczenia nie powinien być polecany, mówią autorzy badań.

Kluczowym elementem terapii nad tą grupą pacjentów jest stymulowanie przepływu krwi z nóg do serca. Jednym ze sposobów na to jest stosowanie bandaży kompresyjnych oraz specjalnych skarpet. Nie ma jednego lekarstwa, które mogłoby natychmiast poprawić stan pacjenta, ale wspomniane metody w połączeniu z poradami na temat diety i ćwiczeń fizycznych przynoszą dobre skutki. Poza tym rekomendowany jest serdeczny, donośny śmiech. Może pomóc dlatego, że intensywny chichot powoduje ruch przepony, a to odgrywa ważną rolę w przepływie krwi w organizmie.

Owrzodzenia podudzi są częste u ludzi z żylakami lub mających problemy z poruszaniem się. Ich „pompa mięśniowa" stóp i łydek z trudem kieruje krew ku sercu. Owrzodzenia są bolesne i brzydkie i mają znaczący negatywny wpływ na zdrowie i jakość życia.

Chociaż większość przypadków owrzodzenia nóg skutecznie leczy się dzięki dobrej opiece pielęgnacyjnej, znaczna ich część wymaga leczenia przez 12 miesięcy lub dłużej. Starszych i większych owrzodzeń trudniej się pozbyć, stąd medycy poszukują rozwiązań, które mogłyby przyspieszyć proces gojenia.

Przeczytaj także


Żylaki - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Żylaki to zwyczajowa nazwa objawów przewlekłej niewydolności żylnej, która jedną z częstszych chorób układu krwionośnego. Na ich rozwój wpływają zaburzenia związane z przepływem krwi, spowodowane nieprawidłowym działaniem ścian żył i zastawek żylnych. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • eGospodarka.pl
  • Hospicja.pl
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Oferty pracy