Strona głównaChorobyStan przedcukrzycowy - odpowiedni styl życia zmniejszy ryzyko choroby

Stan przedcukrzycowy - odpowiedni styl życia zmniejszy ryzyko choroby

Jeżeli poziom glukozy we krwi jest wyższy niż normalnie, może to oznaczać stan przedcukrzycowy, czyli stadium poprzedzające cukrzycę, w którym nie występują wszystkie objawy charakterystyczne dla cukrzycy, ale oznaczający wysokie zagrożenie tą chorobą. Badania pokazują, że odpowiednie zmiany w stylu życia pomogą powstrzymać rozwój choroby.
Stan przedcukrzycowy - odpowiedni styl życia zmniejszy ryzyko choroby [fot. Tesa Robbins z Pixabay]
Największe korzyści dla zdrowia w przypadku przynosi odchudzanie i stosowanie zdrowej diety. Testy pokazują również, że różne rodzaje ćwiczeń mogą również odgrywać istotną rolę w zapobieganiu , szczególnie w przypadku nadwagi.

Jak ustalili uczeni z University of Michigan, u osób z regularna może powstrzymać zmiany metaboliczne, w wyniku których rozwija się cukrzyca.

Zgodnie z rekomendacjami ekspertów, aby uchronić się przed wieloma różnymi chorobami i pozostawać w dobrej formie fizycznej, trzeba poświęcić na aktywność aerobową 150 minut tygodniowo. Można ten czas podzielić na 30 minut codziennie przez pięć dni, lub - w przypadku osób początkujących - dalej na trzy interwały po 10 minut każdego dnia w ciągu „dni roboczych".

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia w ciągu ostatnich kilku dekad liczba pacjentów z cukrzycą wzrosła czterokrotnie, obecnie wynosi znacznie ponad 400 milionów. Szacuje się, że co roku bezpośrednio z powodu cukrzycy umiera 1,6 mln ludzi, a kolejnych 2,2 mln umiera w związku z nadmiernym poziomem glukozy we krwi.

Cukrzyca jest jedną z głównych przyczyn utraty wzroku, niewydolności nerek, , i amputacji kończyn dolnych.

Na temat bada można przeczytać w Journal of Applied Physiology.

Przeczytaj także


Cukrzyca - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Cukrzyca to choroba przewlekła metaboliczna, która charakteryzuje się podwyższonym stężeniem glukozy (hiperglikemią) we krwi. Wyróżnia się dwa główne typy cukrzycy. Typ 1 ma podłoże autoimmunologiczne, zaś typ 2 jest wynikiem insulinoodporności i zaburzeń w wydzielaniu insuliny. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Akademia Pełni Życia
  • Kobiety.net.pl
  • Umierać po ludzku
  • Kosciol.pl
  • Oferty pracy