Strona głównaChorobyStarsze kobiety z astmą wcześniej umierają

Starsze kobiety z astmą wcześniej umierają

Śmiertelność spowodowana astmą jest cztery razy wyższa u kobiet po 65 roku życia w porównaniu do jakiekolwiek innej grupy pacjentów cierpiących na tę chorobę.
Starsze kobiety z astmą wcześniej umierają [© aletia2011 - Fotolia.com] Panie po 65 roku życia chorują na znacznie częściej niż panowie w tym samym wieku. Co więcej, pacjentki te często mają gorsze wyniki zdrowotne, ale często nie czynią z astmy priorytetu w leczeniu, mówią uczeni z American College of Allergy, Asthma and Immunology (ACAAI).

Wskaźnik wcześniejszej śmierci śmiertelność wśród chorujących na astmę kobiet w wieku powyżej 65 lat jest prawie cztery razy wyższy niż w innych grupach. I to pomimo faktu, że odsetek starszych pań z tą chorobą nie jest wyższy niż w jakiejkolwiek grupie wiekowej kobiet i mężczyzn.

Najnowsze badania wykazały, że starsze kobiety z wieloma problemami zdrowotnymi przyznają, że astma jest leczona w dalszej kolejności. Alergolodzy powinni zadbać o to, by panie po sześćdziesiątce uważały kontrolę astmy za priorytet, mówią badacze.

W przypadku kobiet, które zmagały się z astmą we wcześniejszych latach, niebezpieczne są zmiany związane z . Klimakterium może zwiększać częstość ataków astmy.

Jakkolwiek kobiety z astmą, którzy stosują hormonalną terapię zastępczą, mogą doświadczyć poprawy objawów choroby, wcześniejsze badania wykazały również, że starsze kobiety, które nie mają astmy, a są na hormonalnej terapii zastępczej, mogą być bardziej narażone na chorobę.

Ponadto pacjentki z astmą powinny być uważniejsze, jeśli chodzi o ryzyko . Starsze panie, które stosują inhalator (kortykosteroidy wziewne) w leczeniu astmy, mają znacznie niższą gęstość mineralną kości, co zwiększa prawdopodobieństwo osteoporozy. Inhalatory są również związane z większą powszechnością takich problemów zdrowotnych, jak , i niedoczynność kory nadnerczy.

Uczeni wyróżnili też czynniki mające wpływ na ogólny stan zdrowia starszych kobiet i kontrolowanie przez nie astmy obejmują: otyłość lub nadwagę, współwystępowanie , sprawowanie opieki nad kimś i ograniczanie własnych potrzeb, ubóstwo.

Przeczytaj także


Depresja - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Depresja to bardzo poważna choroba, a jej lekceważenie może prowadzić nawet do śmierci. Dotyka ona ludzi w różnym wieku, jednak w przypadku osób starszych bywa często lekceważona, traktowana jako jeden z objawów starzenia się. czytaj dalej »


Jaskra - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Jaskra jest ciężką chorobą oczu prowadzącą do trwałego i nieodwracalnego uszkodzenia nerwu wzrokowego, czyli praktycznie do ślepoty. Oczywiście samo zachorowanie nie prowadzi zawsze do całkowitej utraty wzroku, jednak choroby tej nie wolno lekceważyć. czytaj dalej »


Katarakta - Zaćma - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Zaćma, znana też jako katarakta polega na prowadzącym do zaburzeń w ostrości widzenia zmętnieniu soczewki oka. Należy do chorób związanych z wiekiem, choć na jej występowanie mają wpływ także inne czynniki (urazy, stosowane leki czy inne schorzenia). czytaj dalej »


Menopauza - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Menopauza - inaczej przekwitanie - nie jest chorobą, ale naturalnym procesem zachodzącym w kobiecym organizmie. Niestety, zmiany które wówczas zachodzą, zwiększają ryzyko wystąpienia wielu chorób. czytaj dalej »


Osteoporoza - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Osteoporoza to choroba układu kostno-szkieletowego, której wynikiem jest obniżenie masy kostnej i zaburzenie jej mikroarchitektury, co prowadzi do zwiększenia łamliwości kości i do ryzyka złamań. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Komentarze

  • 23:27:53, 02-09-2014 ~gość: 217.113.129.xxx

    Informacja o badaniu klinicznym dla chorych na POChP w Krakowie. Szczegóły na https://www.bliscyzdrowiu.pl/badania-kliniczne/skutecznosc-skojarzonego-beklometazonu-formoterolu-i-glycopyrrolate-u-chorych-na-przewleka-obturacyjna-chorobe-pluc-pochp

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Umierać po ludzku
  • EWST.pl
  • Pola Nadziei
  • Aktywni 50+
  • Oferty pracy