Strona głównaChorobySygnały alarmowe przy ataku serca

Sygnały alarmowe przy ataku serca

Większość ataków serca nie jest nagła i intensywna jak to widać na filmach. Zazwyczaj zaczynają się powoli z łagodnym bólem lub uczuciem dyskomfortu. Ludzie z tymi objawami nie są pewni tego, co jest nie tak często zwlekają zbyt długo nim udadzą się po pomoc.
Sygnały alarmowe przy ataku serca [© redav - Fotolia.com] Oto kilka najpowszechniejszych sygnałów występujących przy ataku serca lub chorobie serca, która może doprowadzić do zawału. W przypadku wystapienia któregokolwiek z nich należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub przynajmniej powiedzieć o dolegliwości bliski, prosząc o wnikliwą obserwację.

* Uczucie dyskomfortu w klatce piersiowej. Przy większości ataków serca występują bóle lub dyskomfort w środkowej części klatki piersiowej, które może trwać dłużej niż kilka minut, przechodzi a potem powraca. Uczucie, o którym mówimy może być odczuwalne jako ściskanie lub ból.

* Uczucie lub bliżej nieokreślone wrażenie, że jest się chorym, zwłaszcza wśród kobiet.

* Dyskomfort w okolicach obręczy barkowej naszego ciała tzn. ból lub dyskomfort w jednej lub obu rękach, ból pleców, karku, szczęki lub brzucha.

* Inne sygnały takie jak: napady zimnego potu, niestrawność, nudności czy tez oszołomienie.

Jacek Piec / Senior.pl

Zgłoś błąd lub uwagę do artykułu

Zobacz także

 

 

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Komentarze

 • 18:30:04, 30-07-2008 alcia

  Mam wiekszosc z przedstawionych objawow oraz bardzo niestabilne cisnienie ,raz bardzo wysokie to niskie.Dwukrotny pobyt w szpitalu,odjazd karetka prawie utrata przytomnosci i ogromny bol w klatce i wykluczono stan przedzawalowy.Stwierdzono arytmie,chociaz te bole w klatce wcale nie ustaly ale nawracaja.Czy mam wierzyc dotychczasowym diagnozom i szukac bardziej sensownych lekarzy.
  ... zobacz więcej
 • 18:48:53, 30-07-2008 Alsko

  jeśli masz arytmię i niestabilne ciśnienie - lekarz lekarz powinien przede wszystkim - lekami - ustabilizować ciśnienie. To czasami udaje się po kilku próbach, bo reakcja danego organizmu na ten sam lek może być inna. To samo z arytmią.
  I jedno, i drugie daje się (i należy!) ustabilizować.
  Jeśli u Ciebie powracają dolegliwości - znaczy to, że coś trzeba zmienić.
  Nie czekaj!
  Powodzenia i poprawy stanu zdrowia życzę
 • 18:51:52, 30-07-2008 ~gość: maja59

  Alciu, sprawa serca jest sprawą życia i śmierci, jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości to skonsultuj się z innymi lekarzami. Sami musimy walczyć o nasze życie i zdrowie. Nie polegaj na jednej opinii, lepiej jak potwierdzi ją kolejny kardiolog, a jeszcze lepiej jak dwóch następnych. Z rodzinnego doświadczenia wiem, że nie należy ufać nawet najlepszemu specjaliście. Jednemu pomoże, a drugiemu nie. Przecież rozmawiasz tylko z żyjącymi "skutkami" ich działalności. Absoltnie Cię nie straszę, z pewnością diagnoza jest dobra, ale potwierdź ją dla swojego spokoju. Mam lekarza, który od lat mówi, że jeżeli coś mimo leczenia boli czy sprawia problemy to trzeba dalej szukać. Nie boli bez przyczyny. Serdecznie pozdrawiam i życzę zdrowia i optymizmu .
  ... zobacz więcej
 • 19:10:45, 30-07-2008 Malwina

  Tak Alciu masz drążyć w imię swojego dobra-równie dobrze może to byc " tylko" nerwica i aż nerwica.Nerwica może dawac wszystkie objawy i w całym organiżmie, ale nalezy wpierw wykluczyc konkretne choroby np serca tak jak u Ciebie, a potem zająć sie ewent nerwicą.Domagaj sie konkjretnych badań jak nie u jednego to u grugiego
 • 19:19:30, 30-07-2008 a_sikorzanka

  tarczycę?-jeśli nie to biegiem do lekarza.Masz kłopoty z ustabilizowaniem ciśnienia i arytmię to może jest to związane z chorą tarczycą.
 • 19:53:13, 30-07-2008 michal65

  Cytat:
  Mam wiekszosc z przedstawionych objawow oraz bardzo niestabilne cisnienie ,raz bardzo wysokie to niskie.Dwukrotny pobyt w szpitalu,odjazd karetka prawie utrata przytomnosci i ogromny bol w klatce i wykluczono stan przedzawalowy.Stwierdzono arytmie,chociaz te bole w klatce wcale nie ustaly ale nawracaja.Czy mam wierzyc dotychczasowym diagnozom i szukac bardziej sensownych lekarzy.
  Mam pytanie. Czy w szpitalu robiono Ci koronarografię? Bo trochę się dziwię i odnoszę wrażenie, że Ty w ogóle się nie leczysz. Coś bowiem za krótka Twoja wypowiedź. Przecież wystarczy, że spotkają sie dwie osoby w naszym wieku i zaczyna się wielogodzinna dyskusja na temat zdrowia (w kórej obydwie osoby mają się za wybitnych specjalistów w tym temacie). A tutaj ledwie kilka przesyconych rozpaczą zdawkowych zdań. Cierpisz i szukasz ratunku na Forum. Mnie wszystko pięknie wyrównano. Zaburzenia rytmu komorowego serca też. Ja uważam, że coś tu nie tak.
  ... zobacz więcej
 • 16:00:28, 19-11-2008 ansty

  Tak drogie Panie!!! z sercem nie ma żartów!! Sama sie o tym przekonałam,doznając rozległego zawału serca w wieku 48 lat.Miałam przed nim przez dłuższy czas różne dolegliwości, lecz lekarze do których sie zwracałam z uśmiechem na twarzy stwierdzali że mam sie nie martwić,to minie.... Miałam bardzo niskie ciśnienie, często traciłam przytomność, no ale byłam "za młoda". Przyznaje sie bez bicia, że paliłam wtedy papierosiska, a i stresów nie brakowało w domu i w pracy. Az tu pewnej nocy-a właściwie już ranka /o gdz.5/ straszny ból między piersiami,brak oddechu,lodowaty pot i wymioty.Całe szczęście że znajomy lekarz mieszkał blisko,szybciutko do mnie dotarł z przen.EKG, a ja już nie wiedziałam o Bożym świecie. Ocknęłam się na łóżku szpitalnym.Dzięki lekarzom i dobrej opiece żyję!!!! reasumując - nie dajcie się zbywać!!!! Szukajcie dobrych lekarzy,i przede wszystkimAPIEROSY WON!!!!!
  ... zobacz więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

 • Hospicja.pl
 • Pola Nadziei
 • Umierać po ludzku
 • Aktywni 50+
 • Oferty pracy