Strona głównaChorobyTa często występująca choroba serca grozi śmiercią

Ta często występująca choroba serca grozi śmiercią

Istnieje związek między nagłą śmiercią sercową i częstą chorobą serca znaną jako wypadanie płatka zastawki mitralnej, która dotyka około 12 na tysiąc osób na całym świecie.
Ta często występująca choroba serca grozi śmiercią [fot. Sasin Tipchai from Pixabay]
Kiedy przejrzano dane z kilku tysięcy badań dotyczących , odkryto, że 12 proc. osób, u których wystąpiła bez wyraźnej przyczyny, cechowało się wypadaniem płatka zastawki mitralnej. Jest to stan, w którym płatki umożliwiające przepływ krwi z jednej komory do drugiej, nie zamykają się płynnie ani równomiernie, ale niewłaściwie przemieszczają się ku górze lewego przedsionka serca.

- Z biegiem lat pojawiły się różne badania łączące wypadanie płatka zastawki mitralnej z niewyjaśnioną nagłą śmiercią sercową, jednak związek ten nie został potwierdzony - wyjaśnia dr Rajiv Mahajan, kardiolog z Uniwersytetu w Adelajdzie. - Nasza analiza potwierdza tę relację i wskazuje, że częstość nagłej śmierci sercowej u pacjentów z wypadaniem płatka zastawki mitralnej jest znacząca - dodaje.

- Wypadanie płatka zastawki mitralnej jest częstą chorobą serca i w wielu przypadkach nie wywołuje objawów ani nie wymaga leczenia. Zidentyfikowaliśmy jednak szereg cech stwierdzonych w przypadkach nagłej śmierci sercowej, w której pacjent doświadczał tej dolegliwości - wyjaśnia dr Mahajan.

Bliznowacenie mięśnia sercowego, przypadki ciężkiego wybrzuszenia obu płatków zastawki mitralnej i poważne przeciekanie zastawki mitralnej odnotowano u pacjentów z wypadaniem płatka zastawki mitralnej, którzy byli resuscytowani po zatrzymaniu krążenia, co sugeruje, że ci chorzy są w grupie wysokiego ryzyka.

Na podstawie:

Zobacz także

 

 

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Pola Nadziei
  • Aktywni 50+
  • Umierać po ludzku
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Oferty pracy