Strona głównaChorobyTego o osteoporozie mogłeś nie wiedzieć. 4 ciekawe fakty

Tego o osteoporozie mogłeś nie wiedzieć. 4 ciekawe fakty

Osteoporoza jest określana jako podstępna choroba, bo postępuje niepostrzeżenie i często nie daje oznak do bardzo później fazy rozwoju. Często dotyka starsze kobiety, więc w powszechnej wyobraźni przeciętny pacjent z tą chorobą to staruszka, której trudno jest utrzymać odpowiednią postawę. To jednak nie wszystko - przeczytaj o tym, co mniej oczywiste w związku z osteoporozą.
Mężczyźni także chorują

© Brett Mulcahy - Fotolia.com

To prawda, że choroba częściej dotyczy kobiet. Nie oznacza to jednak, że mężczyźni nie mają się czego obawiać.

Z badań wynika, że niższy poziom testosteronu oraz mniejsze jądra są związane z ryzykiem u mężczyzn. Co więcej, panowie częściej pozostają niediagnozowani. Amerykańskie testy wykazały, że mężczyźni odznaczają się o 50 procent niższym prawdopodobieństwem otrzymania dobrej diagnozy osteoporozy niż kobiety. Po prostu nie są kojarzeni z tą chorobą, przez co rzadziej bywają badani w tym kierunku.
 
Strony : 1 2 3 4

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • eGospodarka.pl
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Pola Nadziei
  • Akademia Pełni Życia
  • Oferty pracy