Strona głównaChorobyTelefony komórkowe mogą wywoływać raka? Nowe wyniki badań

Telefony komórkowe mogą wywoływać raka? Nowe wyniki badań

Z amerykańsko-włoskich badań wynika, że promieniowanie o częstotliwości radiowej emitowane przez wzmacniacze sygnału w telefonii komórkowej mogą być rakotwórcze.
Telefony komórkowe mogą wywoływać raka? Nowe wyniki badań [Fot. REDPIXEL - Fotolia.com] Od paru dekad trudno nam się obejść bez , stały się przedmiotami codziennego użytku i wielu z nas nie umiałoby bez nich normalnie funkcjonować. Od początku upowszechnienia się tej technologii jednak trwa dyskusja dotycząca jej wpływu na nasze zdrowie. Nowe badania wskazują, że jej częste używanie może mieć pewne negatywne skutki.

W ramach testów około 2,5 tys. szczurów przez 19 godzin dziennie od okresu prenatalnego do śmierci było narażonych na fale radiowe o częstotliwości 1,8 GHz emitowane przez sieci GSM. Okazało się, że zwierzęta te częsciej chorowały na bardzo rzadkie złośliwe atakujące włókna nerwowe serca i . Co istotne, dawki, na które narażone były gryzonie, stanowiły ekwiwalent tych, na które eksponowani są każdego dnia ludzie.

Jak można się bronić przed ewentualnymi szkodliwymi efektami używania telefonów? Przede wszystkim, radzą eksperci, powinniśmy pamiętać o tym, do czego głównie służą telefony - trzeba użytkować je z umiarem i nie spędzać długich godzin z telefonem przy uchu. Poza tym warto używać - same instrukcje telefonów sugerują, aby trzymać urządzenie z dala od ciała lub innego urządzenia technicznego.

Wyniki badań dostępne są w magayznie Environmental Research.

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • EWST.pl
  • Kosciol.pl
  • Pola Nadziei
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Oferty pracy