Strona głównaChorobyTerapia hormonalna i antydepresanty leczą objawy menopauzy

Terapia hormonalna i antydepresanty leczą objawy menopauzy

Nie musisz cierpieć przez menopauzę, istnieją skuteczne sposoby osłabiania nieprzyjemnych objawów.
Terapia hormonalna i antydepresanty leczą objawy menopauzy [© auremar - Fotolia.com] Kobiety doświadczające uderzeń gorąca i innych objawów menopauzy nie muszą znosić nieprzyjemnych symptomów, medycyna dysponuje dziś efektywnymi środkami zaradczymi.

Szacuje się, że 50 do 82 proc. kobiet przechodzących doświadcza , nagłego uczucia intensywnego wzrostu temperatury w górnej części ciała i nocnych potów.

W wielu przypadkach objawy są częste i na tyle poważne, aby spowodować i zakłócić życie codzienne. Czas trwania tych dolegliwości może trwać od paru lat do ponad dekady.

Jak wskazują uczeni z Uniwersytetu Pensylwanii w Filadelfii, pomocna może być terapia hormonalna, z samym estrogenem lub z estrogenem i progestagenem - takie leczenie jest najbardziej skutecznym sposobem na osłabienie gorących uderzeń.

Co więcej, z badań wynika, że pomocne są też . Wykazano, że małe dawki leków przeciwdepresyjnych, takich jak wenlafaksyna i fluoksetyna, pomogły złagodzić uderzenia gorąca u niektórych kobiet. Co więcej, dwa inne medykamenty, przeciwpadaczkowa gabapentyna oraz przeciwdrgawkowe i stosowana przy klonidyna, także mogą być skuteczne.

Jeśli chodzi o naturalne środki zaradcze, takie jak soja i pluskwica groniasta, w testach nie udało się wykazać ich dostatecznej skuteczności na uderzenia gorąca i nocne poty.

Przeczytaj także


Menopauza - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Menopauza - inaczej przekwitanie - nie jest chorobą, ale naturalnym procesem zachodzącym w kobiecym organizmie. Niestety, zmiany które wówczas zachodzą, zwiększają ryzyko wystąpienia wielu chorób. czytaj dalej »


Nadciśnienie - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Nadciśnienie tętnicze, czyli hipertensja to jedna z najczęściej występujących przewlekłych dolegliwości układu krwionośnego. Niestety, jest to również schorzenie groźne i jeśli nie jest leczone, może prowadzić do poważnych problemów ze zdrowiem, a nawet do śmierci. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Komentarze

  • 13:47:13, 19-02-2014 ~gość: 195.234.9.xxx

    Ja na szczeście obserwuję u siebie tylko kilka, ale wiem, że u niektórzych kobiet pojawiają się prawie wszystkie. Warto wtedy rozważyć terapię hormonlaną. Jeśli u mnie będą się nasilać, też sie na to zdecyduję.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kosciol.pl
  • EWST.pl
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Oferty pracy