Strona głównaChorobyTrądzik różowaty sprzyja rozwojowi Alzheimera

Trądzik różowaty sprzyja rozwojowi Alzheimera

Trądzik różowaty może się wiązać z wyższym ryzykiem rozwoju demencji i choroby Alzheimera.
Trądzik różowaty sprzyja rozwojowi Alzheimera [© robert mobley - Fotolia.com] Osoby chorujące na są nieco bardziej narażone na rozwój , mówią duńscy badacze.

Uczeni przejrzeli dane duńskiego rejestru zdrowia z kilkunastu lat. Stwierdzili, że osoby z trądzikiem różowatym cechują się o siedem procent wyższym prawdopodobieństwo rozwoju jakiejkolwiek formy demencji i o 25 procent wyższym prawdopodobieństwem choroby Alzheimera w porównaniu do ludzi wolnych od tej skórnej przypadłości.

Kobiety były bardziej narażone na otępienie niż mężczyźni. Dane wykazały, że u kobiet z trądzikiem różowatym ryzyko Alzheimera było średnio o 28 procent wyższe, a u mężczyzn z tą chorobą skóry o 16 procent.

Trądzik różowaty charakteryzuje się występowaniem zaczerwienień i krost przypominających nieco trądzik młodzieńczy. Chorobę da się leczyć, ale jej przyczyny nie są jasne. Może być wywoływana w wyniku bodźców fizycznych i emocjonanych.

Dlaczego trądzik tego rodzaju może mieć wpływ na Alzheimera? Niektóre białka i odkrywane w skórze pacjentów z trądzikiem różowatym jednocześnie wiążą się z , w szczególności z chorobą Alzheimera. Opisywane badanie nie jest pierwszym, które wiąże trądzik różowaty z zaburzeniami neurologicznymi, wskazują autorzy.

Uczeni zaznaczają, że potrzebne są dalsze badania, by lepiej zrozumieć podbudowę tych chorób i ustalić, jakie leczenia lub zmiany w stylu życia mogą mogą osłabić ryzyko zachorowania. Trzeba sprawdzić, czy skuteczne leczenie jednego zaburzenia wpłynie na przebieg drugiego, mówią eksperci.

Jak podaje WHO, na całym świecie na demencję choruje 46,8 milionów ludzi. Liczba chorych zwiększy się do ponad 74 milionów w 2030 roku, a w 2050 osiągnie ponad 131 milionów, co wiąże się ze społeczeństw.

Wyniki badań są dostępne w Annals of Neurology.

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Wynik dodawania (tylko niezalogowani):

DZIESIĘĆ + DWA =

Komentarze

  • 08:39:16, 26-07-2017 wladka67

    A czy ktoś z Państwa stosował serię https://acnerose.pl/ ?
    Bardzo zainteresował mnie sprzedawany na tej stronie produkt, ponieważ nie ma w składzie żadnych sterydów ani pestycydów. Będzie mi miło, jeżeli ktoś potwierdzi czy informacje na stronie są prawdziwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Aktywni 50+
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Kobiety.net.pl
  • Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X