Strona głównaChorobyUdary są szczególnie groźne dla ludzie w średnim wieku

Udary są szczególnie groźne dla ludzie w średnim wieku

Udary to jedna z najczęstszych przyczyn śmierci związanych z zaburzeniami sercowo-naczyniowymi. Są groźne u ludzi w każdym wieku, ale jeśli wystąpią relatywnie wcześnie, zagrożenie dla życia jest bardzo wysokie. Udary u osób w średnim wieku częściej są śmiertelne niż u staruszków.
Udary są szczególnie groźne dla ludzie w średnim wieku [Fot. Kateryna_Kon - Fotolia.com]
Niedawno świat obiegła wiadomość , słynnego Dylana McKaya z Beverly Hills „90210". Aktor zmarł w wyniku w wieku 52 lat. Z danych wynika, że udar w piątej czy szóstej dekadzie życia często jest śmiertelny.

W przypadku wystąpienia uradu u ludzi młodych lub w średnim wieku, zagrożenie śmiercią jest wysokie. Wraz ze starzeniem się nasze mózgi ulegają pewnej atrofii, czyli nieco się kurczą. Kiedy w młodszych latach więc następuje udar, dochodzi do znacznego obrzęku mózgu i brakuje miejsca miejsca w czaszce, aby ten obrzęk się rozwinął, w związku z tym dochodzi do bardzo silnego ucisku na tkanki mózgu, co często skutkuje śmiercią. W przypadku starszych pacjentów, nieco mniejsza objętość mózgu sprawia, że powstały obrzęk nie wywołuje aż tak silnego ucisku.

Poza , do głównych czynników udaru należą: palenie , wysoki poziom , nadużywanie i stosowanie narkotyków, a także ukryte wady serca.

Według Światowej Organizacji Zdrowia co roku udaru doświadczas 15 milionów ludzi. Spośród nich, 5 milionów umiera, a kolejne 5 milionów staje się trwale niepełnosprawnymi. Jednym z głównych czyników udaru jest nadciśnienie. Jakkolwiek krajach rozwiniętych częstość występowania tego zdarzenia zmniejsza się, przede wszystkim w efekcie działań na rzecz walki z nadciśnieniem i ograniczenia palenia papierosów. Jednak ogólny wskaźnik udaru pozostaje wysoki ze względu na populacji.

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kosciol.pl
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Aktywni 50+
  • Umierać po ludzku
  • Oferty pracy