Strona głównaChorobyUzależnienie od alkoholu zabiera niemal 8 lat życia

Uzależnienie od alkoholu zabiera niemal 8 lat życia

Śmiertelność pacjentów uzależnionych od alkoholu w szpitalach jest wielokrotnie wyższa niż pacjentów wolnych od tego problemu. Ponadto umierają oni średnio około 7,6 lat wcześniej niż pacjenci bez historii uzależnienia.
Uzależnienie od alkoholu zabiera niemal 8 lat życia

Na czym polega uzależnienie

Myśli osób uzależnionych koncentrują się wokół pytania o to, jak zdobyć . Wraz ze wzrostem kompulsywnego picia ignorowane są inne zainteresowania. Zwykle osoby dotknięte chorobą zaprzeczają swojemu nałogowi i cierpią z powodu objawów odstawienia, a także pogłębia się ich przyzwyczajenie do spożywania alkoholu. Co więcej, prowadzi do zmian osobowości, a także do problemów rodzinnych i zawodowych, mówią badacze z Uniwersytetu w Bonn.

Nałóg a inne choroby

Z uzależnieniem od alkoholu związane są problemy psychiczne, jak również poważne kłopoty ze zdrowiem fizyczny. Alkoholicy, którzy byli leczeni w brytyjskich szpitalach z powodu problemów zdrowotnych, umierali średnio 7,6 lat wcześniej niż pacjenci nieuzależnieni; jest to spowodowane kilkoma współistniejącymi chorobami fizycznymi - wskazuje Dieter Schoepf z Uniwersytetu w Bonn.

Takie wnioski wyciągnięto na podstawie ponad dwunastu lat monitorowania zdrowia kilkudziesięciu tysięcy hospitalizowanych pacjentów. Jak się okazuje, u osób uzależnionych od alkoholu częściej występuje 27 schorzeń fizycznych, w tym chorób wątroby, trzustki, dróg oddechowych, przewodu pokarmowego i układu nerwowego. W przeciwieństwie do tego, na przykład zawały serca, choroby układu krążenia i zaćma występowały rzadziej u pacjentów z alkoholizmem niż w grupie kontrolnej. - Osoby uzależnione często są przyjmowane do szpitala jako nagłe przypadki. W momencie rozpoznania pierwszeństwo mają wtedy ostre objawy, co przyczynić się do tego, że nie wszystkie choroby fizyczne są odnotowywane. Zmniejszone odczuwanie bólu i zaburzenia percepcji u uzależnionych mogą również spowodować, że lekarze nie będą wykrywać pewnych schorzeń - wyjaśnia dr Schoepf.

Wczesne leczenie konieczne, by wydłużyć życie


Zdniem autorów, podwyższona śmiertelność pacjentów uzależnionych od alkoholu w szpitalach jasno pokazuje, że , jako główna przyczyna wielu konsekwencji fizycznych, musi być leczony na znacznie wcześniejszym etapie. - Dzięki starannym badaniom przesiewowym i wczesnemu leczeniu współistniejących chorób psychicznych i fizycznych możliwe będzie znaczne wydłużenie oczekiwanej długości życia alkoholików - mówi prof. Reinhard Heun, współautor badań.

Na podstawie:

Zobacz także

 

 

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • EWST.pl
  • Kosciol.pl
  • eGospodarka.pl
  • Akademia Pełni Życia
  • Oferty pracy