Strona głównaChorobyWHO o Covid-19: koronawirus gorszy niż terroryzm

WHO o Covid-19: koronawirus gorszy niż terroryzm

Według Światowej Organizacji Zdrowia nowy koronawirus, który otrzymał oficjalną nazwę Covid-19, powinien być traktowany jako „wróg publiczny numer jeden", bo stanowi większe zagrożenie niż terroryzm.
WHO o Covid-19: koronawirus gorszy niż terroryzm [fot. geralt z Pixabay]
Szef Światowej Organizacji Zdrowia (World health Organization, WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, podkreślił, że wirus jest „bardzo poważnym zagrożeniem" nie tylko w Chinach, ale i poza granicami tego kraju. Wywoływana przez tę cząsteczkę choroba spowodowała już śmierć ponad 1100 osób.

Jak ostrzega Ghebreyesus, „świat powinien się obudzić się i uznać tego wirusa za wroga publicznego numer jeden". Według niego „wirus jest silniejszy w wywoływaniu wstrząsów politycznych, społecznych i gospodarczych niż jakikolwiek .

WHO podaje, że dotychczas ponad 45 tysięcy osób na całym świecie zaraziło się . Jakkolwiek 99 procent przypadków miało miejsce w Chinach, odnotowuje się zakażenia również w odległych od źródła epidemii miejscach, w tym w Stanach Zjednoczonych i Europie.

W siedzibie WHO w Genewie zebrało się kilka dni temu ponad 300 naukowców z całego świata, aby ocenić obecny poziom wiedzy na temat nowej choroby i przyspieszyć badania niezbędne do powstrzymania rozprzestrzeniającego się zagrożenia zdrowotnego. Eksperci szacują, że trzeba będzie poczekać około 1,5 roku na szczepionkę, która pozwoli uchronić się przed Covid-19.

Na podstawie:


Przeczytaj także


Koronawirus / COVID-19 [fot. Gerd Altmann from Pixabay]

Koronawirus / COVID-19 - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

COVID-19 to nowa zakaźna choroba wywoływana przez koronowirusa SARS-Cov-2. Choroba przebiega w bardzo różny sposób - od postaci niemal całkowicie bezobjawowej, do ciężkich przypadków z których część kończy się śmiercią. czytaj dalej »


 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Umierać po ludzku
  • EWST.pl
  • Pola Nadziei
  • Kobiety.net.pl
  • Oferty pracy