Strona głównaChorobyWHO: odra najczęstsza od trzynastu lat

WHO: odra najczęstsza od trzynastu lat

Rozpowszechnienie odry jest najwyższe od 2006 roku, ostrzega Światowa Organizacja Zdrowia (World Health Organization, WHO)
WHO: odra najczęstsza od trzynastu lat [© bnorbert3 - Fotolia.com]
WHO wskazuje, że , jedna z najbardziej zakaźnych chorób u dzieci, stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia publicznego na świecie i ciągle wiele obszarów jest narażonych na ryzyko epidemii z powodu niewystarczającego zasięgu szczepień.

W ciągu pierwszego kwartału liczba przypadków odry potroiła się względem takiego samego, wcześniejszego okresu roku - choroba najbardziej rozpowszechnia się w Kongo, na Madagaskarze oraz na Ukrainie. Problem dotyczy jednak wielu obszarów, przykładowo, w USA odnotowano największą od 25 lat ilość przypadków choroby.

Co oczywiste, kraje o niskim zasięgu szczepień, są bardziej dotknięte chorobą, ale również w krajach o wysokim poziomie szczepień istnieje zagrożenie ze względu na niejednorodną powszechność szczepień. Dzieje się tak z powodu kilku czynników, przyczyną mogą być niewydolne systemy opieki zdrowotnej, a także dezinformacja na temat szczepionek i niska świadomość wartości szczepienia się.

Jak wyjaśniają eksperci, ochrona przed wirusem jest możliwa, kiedy 95 proc. populacji poddaje się . Potrzebne są dwie dawki szczepionki podane w wieku dziecięcym - w takim przypadku zabepieczenie przed odrą jest skuteczne.

Nowe dane WHO zostały przedstawione na podstawie komunikatów przesyłanych co miesiąc przez państwa członkowskie.

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Hospicja.pl
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • eGospodarka.pl
  • Kobiety.net.pl
  • Oferty pracy