Strona głównaChorobyWHO: wirusowe zapalenie wątroby coraz bardziej śmiertelne na całym świecie

WHO: wirusowe zapalenie wątroby coraz bardziej śmiertelne na całym świecie

Wirusowe zapalenie wątroby dotyczy 325 milionów ludzi na całym świecie. Trzeba więcej zrobić, aby zwalczać zagrożenia, na jakie narażona jest światowa populacja z powodu rozprzestrzeniania się wirusa tej choroby, apelują eksperci.
WHO: wirusowe zapalenie wątroby coraz bardziej śmiertelne na całym świecie [© natali_mis - Fotolia.com] Jak wynika z najnowszego raportu dotyczącego wirusowego zapalenia wątroby (Global hepatits report), aż 325 milionów ludzi na całym świecie żyje z przewlekłymi zakażeniami wywołanymi zapaleniem wątroby typu B lub typu C.

Z danych z 2015 roku wynika, że z powodu wirusowego wątroby zmarło wówczas 1,34 mln ludzi, to mniej więcej tyle, ile straciło życie z powodu i HIV. Co istotne, śmiertelność związana z tymi ostatnimi problemami zmniejsza się, a ta wywoływana zapaleniem wątroby - wzrasta.

Wśród przyczyn takiego stanu rzeczy WHO wskazuje m. in. niedostateczne możliwości diagnostyczne. Jak ustalono, obecnie prawidłowo diagnozuje się zaledwie 9 proc. wszystkich nowych zakażeń i 20 proc. typu C. Poza tym w wielu miejscach niedostateczny jest dostęp do leczenia tych chorób. Wreszcie, jakkolwiek wirusowego zapalenia wątroby typu B można uniknąć dzięki szczepieniu, nie istnieje szczepionka przeciw . Między innymi z tego powodu tylko w 2015 roku odnotowano 1,75 mln nowych przypadków zapalenia wątroby typu C, a trzeba podkreślić, że pacjenci z tą chorobą cechują o wiele wyższym ryzykiem rozwoju przewlekłej choroby wątroby, i .

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Hospicja.pl
  • Kobiety.net.pl
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Oferty pracy