Strona głównaChorobyWczesne objawy COVID-19 różnią się w zależności od wieku i płci

Wczesne objawy COVID-19 różnią się w zależności od wieku i płci

Nowe badania pokazały, że wczesne objawy infekcji COVID-19 różnią się w zależności od grupy wiekowej oraz między mężczyznami i kobietami. Odmienności te są najbardziej zauważalne między osobami z grupy 16 - 59 lat w porównaniu z pacjentami w wieku powyżej 60 lat. Inne objawy mają też mężczyźni w porównaniu z kobietami w początkowych stadiach infekcji COVID-19.
Wczesne objawy COVID-19 różnią się w zależności od wieku i płci [fot. ExergenCorporation from Pixabay]
Biorąc pod uwagę cechy osoby dotkniętej chorobą, takie jak wiek, płeć i ogólny stan zdrowia, wykazano, że pierwsze objawy infekcji są różne w różnych grupach.

Zbadano 18 objawów, które miały odmienne znaczenie dla wczesnego wykrywania choroby w różnych grupach. Najważniejsze symptomy najwcześniejszego wykrycia COVID-19 obejmowały: w klatce piersiowej, uporczywy , ból brzucha, pęcherze na stopach, ból oczu i nietypowy . Jednak utrata węchu straciła na znaczeniu u osób w wieku powyżej 60 lat i nie była istotna u osób w wieku powyżej 80 lat. Inne początkowe objawy, takie jak biegunka, były kluczowe w starszych grupach wiekowych (60-79 i powyżej80 lat). Gorączka zaś nie stanowiła wczesnej oznaki choroby w żadnej grupie wiekowej.

Mężczyźni częściej doświadczali duszności, zmęczenia, dreszczy, podczas gdy kobiety częściej zmagały się z utratą węchu, bólem w klatce piersiowej i uporczywym kaszlem.

Jakkolwiek dane dotyczyły pierwszego szczepu wirusa i wariantu Alfa, odkrycia sugerują, że objawy wariantu Delta i innych również będą się różnić w zależności od grup ludzi.

- Warto wiedzieć, że najwcześniejsze objawy są różnorakie i mogą wyglądać inaczej u każdego członka rodziny. Wskazówki dotyczące testowania mogą zostać zaktualizowane, aby umożliwić wcześniejsze wykrywanie przypadków choroby, zwłaszcza w obliczu nowych wariantów, które są wysoce zakaźne - mówi Claire Steves z King's College London.

- Obecnie w Wielkiej Brytanii wskazuje się tylko kilka symptomów, które powinny skutkować samoizolacją i dalszymi badaniami. Zwracając uwagę na większą liczbę objawów (...) możemy efektywniej wykrywać pozytywne przypadki COVID-19 - wyjaśnia Liane dos Santos Canas z King's College London.

Na podstawie:

Przeczytaj także


Koronawirus / COVID-19 [fot. Gerd Altmann from Pixabay]

Koronawirus / COVID-19 - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

COVID-19 to nowa zakaźna choroba wywoływana przez koronowirusa SARS-Cov-2. Choroba przebiega w bardzo różny sposób - od postaci niemal całkowicie bezobjawowej, do ciężkich przypadków z których część kończy się śmiercią. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Hospicja.pl
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Akademia Pełni Życia
  • Oferty pracy