Strona głównaChorobyWitamina B1 może zapobiec powikłaniom cukrzycy

Witamina B1 może zapobiec powikłaniom cukrzycy

Pacjenci z cukrzycą stają w obliczu wielu problemów zdrowotnych związanych z chorobą. Witamina B1 może pomóc ich uniknąć.
Witamina B1 może zapobiec powikłaniom cukrzycy Odkrycie naukowców z University of Warwick Medical School rzuca nowe światło na związane z cukrzycą powikłania spowodowane uszkodzeniem układu naczyniowego. Należą do nich uszkodzenia nerek, siatkówki i nerwów - te często występują u ludzi z opisywaną chorobą.

Badacze znaleźli nowy sposób na sprawdzenie dokładnego na poziomu witaminy B1 (tiaminy) i odkryli, że ludzie z cukrzycą typu 1 i cukrzycą typu 2 mają niski poziom tej substancji.

Jak można przeczytać w artykule opublikowanym w czasopiśmie „Diabetologia", badania wykazały, że stężenie tiaminy w osoczu krwi było o 76% niższe u osób z cukrzycą typu 1 i 75% niższe u osób z cukrzycą typu 2 w porównaniu do ludzi zdrowych.

Uczeni prowadzą obecnie cztery oddzielne badania kliniczne sprawdzając, czy tiaminy mogą odwrócić wczesne stadium choroby naczyń. Organizm wydaje się wymywać te związki 24 razy szybciej niż w normalnym tempie, więc naukowcy dążą w swych testach do podawania odpowiednio wyższej dawki tiaminy.

Co więcej odkrycie pozwala stwierdzić, że znacząco niski poziom witaminy B1 jest markerem cukrzycy. Gdyby dostępny był odpowiedni test na ilość tiaminy, otrzymane zeń informacje mogłyby stanowić wczesny znak ostrzegawczy przed rozwinięciem się cukrzycy. U wielu ludzi choroba zostaje wykryta późno, co grozi rozwojem licznych powikłań.

Odpowiednie badanie mogłoby być przeprowadzone u osób z nadwagą, otyłych i tych, którzy mają wysoki poziom cholesterolu i nadciśnienie. Przy niepokojących wynikach można dostatecznie wcześnie interweniować i doradzić zmianę przyzwyczajeń.

Około 80% osób z cukrzycą umiera na choroby układu krążenia. Ponadto cukrzyca jest jedną z głównych przyczyn utraty wzroku u osób dorosłych w krajach rozwiniętych.

Serwis świąteczny senior.pl

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Komentarze

 • 00:27:07, 19-02-2018 ~gość: 91.200.12.xxx

  O tym jeszcze nie słyszałem
 • 13:13:39, 20-02-2018 euzebia

  Nie słyszałam o tym, ale wiem, że witaminy z grupy B wpływają świetnie na system nerwowy.
 • 13:53:34, 21-02-2018 tarrito

  Każda witamina ma swoje +

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

 • Uniwersytety Trzeciego Wieku
 • Akademia Pełni Życia
 • Kosciol.pl
 • Pola Nadziei
 • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X