Strona głównaChorobyWitamina E - pomoc w chorobie Alzheimera

Witamina E - pomoc w chorobie Alzheimera

Witamina E może być pomocna w spowolnieniu rozwoju demencji.
Witamina E - pomoc w chorobie Alzheimera [© gotvideo - Fotolia.com] Ceniona za wiele właściwości witamina E umacnia swoją pozycję substancji dobroczynnej dla naszego organizmu, okazuje się bowiem, że może spowalniać progresję łagodnej i umiarkowanej formy .

W badaniu z udziałem ponad 600 starszych mężczyzn wykazano, że wysokie dawki witaminy E opóźniają (o około sześć miesięcy do dwóch lat) spadek możliwości prowadzenia życia codziennego, takich jak przygotowywanie posiłków, ubieranie się i prowadzenie rozmowy.

Jakkolwiek witamina E nie chroniła przed osłabieniem zdolności poznawczych wiązała się z dłuższym utrzymaniem niezależności przez pacjentów.

Na całym świecie na , której najpopularniejszą formą jest choroba Alzheimera, cierpi około 35 milionów ludzi. Dotychczas nie opracowaną leku na tę chorobę, istniejące farmaceutyki mogą jedynie czasowo osłabić jej symptomy.

Uczeni nie potrafią wyjaśnić, dlaczego może pomóc. Wiadomo jednak, że jest przeciwutleniaczem, tak silnym jak te znajdujące się w , winogronach i niektórych herbatach. Antyoksydanty pomagają chronić komórki przed uszkodzeniami , które mogą przyczynić się do innych chorób, co może mieć związek z zapobieganiem także objawów otępienia.

Witamina E znajduje się m. in. w orzechach, zbożach, warzywach liściastych i olejach roślinnych. Syntetyczne wersja witaminy to alfa-tokeferol.

Wyniki badań opublikowano w Journal of the American Medical Association.

Przeczytaj także


Choroba Alzheimera - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Choroba Alzheimera jest postępującym schorzeniem neurodegeneracyjnym ośrodkowego układu nerwowego, prowadzącym do stanów otępiennych, utraty pamięci, zdolności kognitywnych czy pogorszenia się oceny sytuacji. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Pola Nadziei
  • EWST.pl
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Oferty pracy