Strona głównaChorobyWylecz się z bólu i innych dolegliwości. 4 proste triki

Wylecz się z bólu i innych dolegliwości. 4 proste triki

Możesz być dla siebie dobrym lekarzem - kilka prostych działań pozwoli szybko i skutecznie pozbyć się różnych dolegliwości. Pocieranie wybranych punktów na ciele i określona pozycja pomogą szybko lepiej się poczuć.
Wylecz się z bólu i innych dolegliwości. 4 proste triki Nasz organizm jest niezwykły i jego działanie w wielu aspektach pozostaje tajemnicą dla największych ekspertów. Praca mięśni i odruchy są ze sobą ściśle powiązane, więc nacisk na określone miejsca czy inne podobne techniki mogą stanowić skuteczne sposoby na złagodzenie bólu i innych dolegliwości.

Ból głowy

Uciskanie wnętrza brwi tuż nad nasadą nosa, bezpośrednio nad zatokami, może przynieść ulgę od . Co ciekawe, gdy doświadcza się bólu, w naturalny sposób podnosimy ręce do tego miejsca.

Poza tym efektywne bywa też pocieranie skroni - najlepiej jest delikatnie masować je kciukami lub innymi palcami, to osłabia oczuwane w tych obszarach napięcie.

W podstawie czaszki znajdują się jedne z podstawowych mięśni głowy i szyi. Odchylenie głowy do tyłu i uciskanie w górę ruchem okrężnym pomoże zrelaksować mięśnie i osłabić napięcie powodujące ból.

Sztywność mięśni pleców i ból pleców


Wielu z nas przybiera złą postawę, co skutkuje i napięciem mięśni. Pocieranie odpowiednich miejsc osłabia ból i pozwala ponownie swobodnie się poruszać.

Eksperci polecają, by najpierw dwukrotnie wstać i usiąść, co pozwoli na adekwatną ocenę tego, jak się czujesz. Następnie przez trzydzieści sekund z pewną siłą pocieraj oklice po obu stronach pępka, a następnie obszar wzdłuż karku przez kolejne 30 sekund. Potem ponownie wstań i usiądź. To powinno pomóc poczuć się swobodniej i lżej, a ruch niższej części pleców powinien być łatwiejszy. Taki „zabieg" umożliwia lepsze zsynchronizowanie mięśni pośladków i ud, a ciału łatwiej jest wykonywać ruch.

Sposób na kichanie

Palcem pocieraj górną wargę tuż pod nosem. To często pomaga zablokować odruch kichania.

Skurcze stopy

Skurcze pojawiają się nagle, bez uprzedzenia i bywają bardzo bolesne. Pierwszą naturalną reakcją jest masaż obolałego obszaru - i słusznie, to pomaga pozbyć się bólu poprzez relaksację mięśni. Pomocna może być też ,tj. ucisk palcami jednego z punktów, które są uważane za związane z odczuwnaiem bólu w stopach - obejmują one miejsce między górną wargą i nosem, podstawa mięśnia łydki i górną część stopy między dużym i kolejnym palcem. Poleca się silniejszy ok. minutowy ucisk w każdym z tych miejsc. To powinno przynieść ulgę.

Przeczytaj także


Ból, bóle głowy - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Na bóle głowy skarży się aż 70 procent Polaków. Dolegliwości te mogą być spowodowane przez szereg przyczyn - fizycznych, chemicznych, psychicznych, bakteriologicznych, neurologicznych. Ich zidentyfikowanie jest jednak bardzo istotne ze względu na podjęcie odpowiedniego leczenia. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kobiety.net.pl
  • Pola Nadziei
  • Aktywni 50+
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Oferty pracy