Strona głównaChorobyWyższe temperatury to więcej kamieni nerkowych

Wyższe temperatury to więcej kamieni nerkowych

Wraz ze wzrostem dziennych temperatur zwiększa się liczba pacjentów z kamieniami nerkowymi. Odkryto związek związek między upalnymi dniami i ryzykiem kamieni nerkowych.
Wyższe temperatury to więcej kamieni nerkowych [fot. Tobias Heine from Pixabay]
Z badań z udziałem około 60 tysięcy pacjentów z kilku miasta USA o zróżnicowanym wynika, że zmiany warunków pogodowych w postaci wzrostu temperatur przekładają się na częstszy rozwój kamieni nerkowych.
Ustaliliśmy, że wraz ze wzrostem dziennych temperatur istnieje gwałtowny wzrost prawdopodobieństwa wystąpienia kamieni nerkowych w ciągu następnych 20 dni", mówią lekarze z The Children's Hospital of Philadelphia.
Autorzy przeanalizowali obszerną dokumentację medyczną mieszkańcówAtlanty, Chicago, Dallas, Los Angeles i Filadelfii, a także zgromadzili dane na temat kilkuletniej pogody w tych miejscach. Kiedy średnie dzienne temperatury wzrosły powyżej 50 F (10 stopni Celsjusza), ryzyko rozwoju wzrosło we wszystkich miastach z wyjątkiem Los Angeles. Czas pomiędzy wysokimi temperaturami dziennymi i rozwojem kamieni nerkowych był krótki - choroba dawał o sobie znać najczęściej w ciągu trzech dni od upalnych dni.
Odkrycia te wskazują na potencjalne skutki dla zdrowia publicznego związane z globalnymi zmianami klimatu. Jest prawdopodobne, że wyższe temperatury nasilają ryzyko wystąpienia kamieni nerkowych u osób ze skłonnością do tej dolegliwości- mówią lekarze.
Wyższe temperatury przyczyniają się do , co prowadzi do nadmiernego stężenia wapnia i innych minerałów w moczu, które sprzyjają powstwawaniu kamieni nerkowych.

Na podstawie:

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kobiety.net.pl
  • eGospodarka.pl
  • Aktywni 50+
  • Umierać po ludzku
  • Oferty pracy