Strona głównaChorobyZaburzenia erekcji można leczyć ultradźwiękami

Zaburzenia erekcji można leczyć ultradźwiękami

Problemy z erekcją można zwalczać za pomocą ultradźwięków - tych samych, które pomagają kruszyć kamienie nerkowe.
Zaburzenia erekcji można leczyć ultradźwiękami [© WavebreakMediaMicro - Fotolia.com] Z badania przeprowadzonym przez naukowców z Centrum Medycznego Rambam w Hajfie wynika, że ultradźwięki są pomocne w leczeniu . Fale dźwiękowe stymulują wzrost nowych naczyń krwionośnych w obrębie narządów płciowych, sprzyjając dopływowi krwi i w związku z tym poprawiając sprawność seksualną.

Badania przeprowadzono z udziałem 20 mężczyzn w średnim wieku 56 lat, którzy przez co najmniej trzy lata zmagali się z problemami z erekcją. Panowie cechowali się „umiarkowanym" lub „łagodnym" poziomem zaburzeń erekcji, tj. uzyskali 12 do 20 punktów w 30-punktowej skali będącej międzynarodowym wskaźnikiem zaburzeń erekcji (im niższy wynik, tym intensywniejszy problem).

Po trzech tygodniach leczenia falami dźwiękowymi o niskiej intensywności odnotowano poprawę na wspomnianej skali o 5 do 10 punktów. Poprawa tego rodzaju, która wynosi ponad 5, punktów jest uznana za znaczącą. Pod koniec innowacyjnej terapii aż 15 z 20 uczestników mogło powadzić były życie seksualne bez korzystania z leków. Nie donotowano żadnych skutków ubocznych terapii.

Nowatorskie leczenie jest oparte na litotrypsji, czyli zabiegu urologicznym polegającym na pozaustrojowym skruszeniu kamienia w pęcherzu moczowym, moczowodzie lub nerce. Zabieg ten od kilku dekad wykonywany jest w ramach leczenia . Niedawno ustalono jednak, że procedura ta ma również właściwości związane ze zdrowiem naczyń krwionośnych. Fale dźwiękowe wywoływać uwalnianie czynnika wzrostu śródbłonka naczyniowego (VEGF), która ułatwia wzrost nowych naczyń. Ze względu na takie efekty lekarze mają nadzieję na wykorzystanie ultradźwięków w leczeniu chorób serca i układu krążenia.

Zaburzenia erekcji mogą mieć podłoże fizjologiczne lub psychologiczne. Do tych ostatnich należą głównie derpesja i stres. Przyczyny fizjologiczne z kolei obemują: choroby serca, , wysoki poziom , nadciśnienie, , otyłość, zespół metaboliczny, chorobę Parkinsona, , chorobę Peyroniego, powiekszenie prostaty, zażywanie określonych leków, palenie papierosów, nadużywanie , etc.

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Komentarze

  • 23:31:48, 30-01-2018 anggie76

    Ten problem jest bardzo często lekceważony i wiele osób stosuje suplementy zamiast dokładniej zbadać przyczynę tej dolegliwości. Ja polecam bardzo dobrego urologa - dr Witolda Smoleńskiego, który pomógł mojego mężowi. Okazało się, że ten problem trzeba leczyć, a lekceważony na pewno by się rozwinął.
    ... zobacz więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Pola Nadziei
  • Aktywni 50+
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Kobiety.net.pl
  • Oferty pracy