Strona głównaChorobyZaćma - postęp w leczeniu

Zaćma - postęp w leczeniu

Zaćma, choroba oczu dotykających najczęściej osoby po 50 –tym roku życia, to jedna z powszechniejszych przyczyn pogorszenia się lub utraty wzroku.
Zabiegiem wykonywanym w celu poprawy wzorku osób dotkniętych zaćmą jest zazwyczaj usunięcie zmętniałej soczewki i wstawienie protezy. Zabieg ten wymaga wykonania nacięcia o średnicy około 3 mm.

Dzięki urządzeniom nad, którymi pracują naukowcy możliwe jest przeprowadzenie zabiegu przy wykonaniu znacznie mniejszego otworu.

Jeśli uda się rozpowszechnić tą mniej inwazyjną metodę walki z chorobą leczenie zaćmy będzie bezbolesne a opieka nad pacjentem stanie się mniej skomplikowana.

Marta Wasiak / Senior.pl

Zgłoś błąd lub uwagę do artykułu

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Komentarze

 • 22:45:34, 25-02-2008 marw66

  Przeczytałam artykuł o postępie w operowaniu zaćmy i bardzo mnie to ucieszyło. Chciałabym wiedzieć coś bliższego na ten temat - kiedy będzie to możliwe dla zwykłych Kowalskich -
 • 15:12:17, 12-07-2010 leczeniezacmy

  W Polsce jest już dostępna najnowsza metoda usuwania zaćmy.Operacja zaćmy jest procedurą standardową, bardzo bezpieczną, wykonywaną w trybie ambulatoryjnym. Zabieg operacyjny polega na usunięciu zmętniałej soczewki i wszczepieniu na jej miejsce sztucznej soczewki wewnątrzgałkowej. Cały zabieg trwa kilkanaście minut. Więcej informacji o samym przebiegu zabiegu usunięcia zaćmy znajdą Państwo na www.leczeniezacmy.pl.
 • 11:18:55, 20-06-2018 smiki

  Polecam w ramach refundacji NFZ, usunąć zaćmę w czeskiej klinice PROVISUS. Co macie w cenie? Pełną opiekę pozabiegową, leki osłonowe o wartości 150 zł w cenie zabiegu, termin operacji do 2 tygodni od kwalifikacji, możliwość wyboru soczewki weanątrzgałkowej, ubezpieczenie etc. Na stronie kliniki znajdziesz wszystkie niezbędne informacje o tym: http://lepiejzobacz.cz/

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

 • Kosciol.pl
 • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
 • Akademia Pełni Życia
 • Aktywni 50+
 • Oferty pracy