Strona głównaChorobyZanieczyszczenia powietrza sprzyjają otyłości

Zanieczyszczenia powietrza sprzyjają otyłości

Otyłość to jeden z głównych problemów zdrowotnych na świecie w ostatnich dekadach, ponieważ wiele osób stosuje niezdrową dietę i nie ćwiczy regularnie.
Zanieczyszczenia powietrza sprzyjają otyłości [fot. TheOtherKev from Pixabay]
Na Uniwersytecie Michigan odkryto, że istnieje dodatkowy czynnik nasilający problem wagi - .

Kobiety po czterdziestce i pięćdziesiątce, które były narażone są przez dłuższy czas na zanieczyszczenie powietrza (w szczególności na wyższy poziom drobnych cząstek, dwutlenku azotu i ozonu), cechowały - mówi Xin Wang, autor badań.

Roczna ekspozycja na zanieczyszczenie powietrza została zmierzona, biorąc pod uwagę powiązanie adresów zamieszkania z hybrydowymi szacunkami stężeń zanieczyszczeń. Zbadano relację pomiędzy zanieczyszczeniem i wielkością oraz składem ciała uczestniczek.

Narażenie na zanieczyszczenie powietrza oznaczało wyższą zawartość tkanki tłuszczowej, i niższą masę beztłuszczową wśród kobiet w średnim wieku. Na przykład, tkanka tłuszczowa uczestniczek wzrosła w badanym okresie o 4,5 proc.

Ustalono jednocześnie, że wysoki poziom aktywności fizycznej był skutecznym sposobem na złagodzenie i zrównoważenie narażenia na zanieczyszczenie powietrza.

Jak podaje Światowa Organizacja Zdrowia, od 1975 roku wskaźnik otyłości na całym świecie niemal się potroił. Szacuje się że ponad 1,9 miliarda dorosłych ma nadwagę, a spośród nich ponad 650 milionów jest otyłych. Większość światowej populacji żyje w krajach, w których nadwaga i zabijają więcej ludzi niż niedowaga.

Na podstawie:

Przeczytaj także


Otyłość - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Otyłość to nadmierne zmagazynowanie tkanki tłuszczowej, do którego prowadzi nadmierna podaż energii dostarczanej w pożywieniu w stosunku do zapotrzebowania organizmu. Z otyłością powiązane są różnorakie dolegliwości: cukrzyca, nadciśnienie, choroby serca, zwyrodnienia stawów. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Pola Nadziei
  • Kosciol.pl
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Umierać po ludzku
  • Oferty pracy