Strona głównaChorobyZapalenie stawów kolanowych - pomaga szybki spacer

Zapalenie stawów kolanowych - pomaga szybki spacer

Stany zapalne stawów raczej zniechęcają do podjęcia wysiłku fizycznego, ale regularne treningi pomagają osłabić objawy choroby. Skuteczny w tym zakresie jest m. in. energiczny spacer.
Zapalenie stawów kolanowych - pomaga szybki spacer [Fot. sasinparaksa - Fotolia.com]
Już kilka minut energicznego może oznaczać znaczące obniżenie ryzyka konieczności wymiany stawu kolanowego u osób starszych.

Wystarczy dostatecznie często przez zaledwie kilka minut chodzić dziarskim krokiem, by zapewnić sobie o 16 proc. niższe ryzyko konieczności poddania się operacji wymiany stawu kolanowego.

Uczeni z University of Delaware zachęcają osoby zmagające się ze do podjęcia aktywności fizycznej. Szybkie spacer mogą szczególnie pomóc pacjentom uchronić się przed inwazyjnym zabiegiem.

Do badań zaproszono 1,8 tys. ludzi doświadczających stanów zapalnych stawów kolanowych. Uczestnicy nosili urządzenia przenośne, które monitorowały intensywność chodzenia przez co najmniej cztery dni. Okazało się, że już zaledwie pięć minut spaceru o umiarkowanej do znacznej intensywności oznaczało kilkunastoprocentowe obniżenie prawdopodobieństwa poddania się zabiegowi wymiany stawu.

Jak wskazują autorzy, chociaż pacjenci z zapaleniem stawów często sądzą, że w zwiazku z dolegliwością, powinni raczej unikać , rekomenduje się, by podejmowali treningi. Rodzaj ćwiczeń nie pozostaje bez znaczenia, okazuje się, że wymagające nieco więcej wysiłku chodzenie, nawet krótkie, daje dobre efekty. Poza energicznymi spacerami, pacjentom poleca się także inne ćwiczenia wzmacniające wspierające kolana.

Stany zapalne stawów to dość częsta dolegliwość, dotyczy nawet kilkuanstu procent kobiet i mężczyzn w średnim i dojrzałym wieku. Jej główne objawy to , obrzęk, a także ograniczenie swobody ruchu.

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Komentarze

 • 13:51:00, 21-01-2019 Jadwiga Bu.

  Zdecydowanie potwierdzam, ruch, ruch i jeszcze raz ruch. Do tego zrzucenie nadmiernych kilogramów.. A doraźnie stosować maść przeciwbólową, może być końska, konopna, nie ważne, liczy się SKŁAD. Musi zawierać substancje o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym, nie ma cudów. Od dawna już jestem wierna maściom MedicProgress
  ... zobacz więcej
 • 14:08:41, 26-04-2019 ewaradecka

  Maści są dobre, ale często to za mało. Mnie pomogło połączenie maści z naturalnym preparatem Reumpapai. W swoim składzie ma składniki słynące z działania przeciwzapalnego, przeciwbólowego i przeciwbakteryjnego.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

 • Hospicja.pl
 • Pola Nadziei
 • Uniwersytety Trzeciego Wieku
 • Kosciol.pl
 • Oferty pracy