Strona głównaChorobyZawał - coraz częściej dotyczy ludzi przed 50 rokiem życia

Zawał - coraz częściej dotyczy ludzi przed 50 rokiem życia

Z amerykańskich statystyk wynika, że wzrastają wskaźniki zawałów u ludzi w średnim, a nawet młodym wieku. 20 proc. tych zdarzeń dotyczy osób, które nie skończyły 40 lat.
Zawał - coraz częściej dotyczy ludzi przed 50 rokiem życia [Fot. Voyagerix - Fotolia.com]
Według danych zbieranych przez Brigham and Women's Hospital w Bostonie, zwiększa się ilość młodszych pacjentów z zawałmi. Według lekarzy, niegdyś było to bardzo rzadkie, teraz zaś coraz częściej przyjmuje się do szpitali z powodu zawałów osoby przed czterdziestką.

Do głównych czynników ryzyka zawałów zarówno u ludzi starszych, jak i w średnim wieku należą: , , palenie papierosów, doświadczenie w młodszym wieku i nadmierny poziom .

Jak mówią lekarze, wiele osób sądzi, że zawał po prostu się wydarza, ale znacznej większości ataków serca można by zapobiec dzięki wcześniejszemu wykryciu chorób im sprzyjających i radykalnym zmianom stylu życia oraz dzięki ograniczeniu innych czynników ryzyka.

Aby ograniczyć prawdopodobieństwo zawału, trzeba unikać palenia papierosów, regularnie ćwiczyć, zdrowo się odżywiać, kontrolować ciśnienie krwi i reagować na jego wzrost ponad normę, leczyć cukrzycę, a także nie nadużywać i nie sięgać po takie używki jak . Autorzy analiz wskazują, że aż jeden na pięciu pacjentów, którzy doświadczają zawałów serca przed 50 rokiem życia, choruje również na cukrzycę. Diabetycy są bardziej narażeni na powtarzające się ataki serca i cechują się wyższym ryzykiem śmierci z ich powodu niż osoby bez cukrzycy.

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • EWST.pl
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Pola Nadziei
  • Umierać po ludzku
  • Oferty pracy