Strona głównaChorobyZbyt długie siedzenie zwiększa ryzyko choroby nerek

Zbyt długie siedzenie zwiększa ryzyko choroby nerek

Ludzie, którzy spędzają zbyt dużo czasu w pozycji siedzącej, są narażeni na zwiększone ryzyko wystąpienia choroby nerek.
Zbyt długie siedzenie zwiększa ryzyko choroby nerek Naukowcy pogrupowali ponad 5 600 uczestników badania w wieku od 40 do 75 w zależności od ilości czasu, który spędzali każdego dnia siedząc, a także biorąc pod uwagę poziom aktywności fizycznej.

Kobiety, które siedziały mniej niż trzy godziny dziennie, były o ponad 30% mniej narażone na rozwój niż panie spędzające w pozycji siedzącej ponad osiem godzin dziennie.
Mężczyźni, którzy siedzieli krócej niż trzy godziny dziennie, byli o 15% mniej narażeni na przewlekłą chorobę nerek w porównaniu do panów siedzących dłużej niż osiem godzin dziennie.

Badanie wykazało również, że mężczyźni, którzy zajmowali pozycję siedzącą przez dłuższy czas w ciągu dnia, ale regularnie podejmowali aktywność fizyczną, np. codzienny 30-minutowy spacer, byli o 30 procent mniej narażeni na rozwój przewlekłej choroby nerek niż mężczyźni dużo siedzący i pozostający nieaktywni. nie zmniejszyła prawdopodobieństwa tych problemów zdrowotnych u kobiet długo pozostających w pozycji siedzącej w ciągu dnia.

Odkrycie jest kolejnym punktem na liście problemów związanych z siedzącym trybem życia. Dotychczas wykazano, że spędzanie wielu godzin dziennie w pozycji siedzącej przyczynia się do problemów z , zwiększenia poziomu , zaburzeń glukozy i zdrowia tętnic.

Wyniki badań opublikowano w magazynie American Journal of Kidney Diseases.

Przeczytaj także


Miażdżyca - cholesterol - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Miażdżyca naczyń to przewlekła choroba prowadząca do stwardnienia tętnic. Na pojawienie się miażdżycy wpływają różne czynniki, powodowana jest nieodpowiednim sposobem odżywiania się, paleniem papierosów, otyłością, brakiem aktywności fizycznej, stresem. czytaj dalej »


Nadciśnienie - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Nadciśnienie tętnicze, czyli hipertensja to jedna z najczęściej występujących przewlekłych dolegliwości układu krwionośnego. Niestety, jest to również schorzenie groźne i jeśli nie jest leczone, może prowadzić do poważnych problemów ze zdrowiem, a nawet do śmierci. czytaj dalej »


 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Aktywni 50+
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Pola Nadziei
  • Oferty pracy