Strona głównaChorobyZbyt długie siedzenie zwiększa ryzyko choroby nerek

Zbyt długie siedzenie zwiększa ryzyko choroby nerek

Ludzie, którzy spędzają zbyt dużo czasu w pozycji siedzącej, są narażeni na zwiększone ryzyko wystąpienia choroby nerek.
Zbyt długie siedzenie zwiększa ryzyko choroby nerek Naukowcy pogrupowali ponad 5 600 uczestników badania w wieku od 40 do 75 w zależności od ilości czasu, który spędzali każdego dnia siedząc, a także biorąc pod uwagę poziom aktywności fizycznej.

Kobiety, które siedziały mniej niż trzy godziny dziennie, były o ponad 30% mniej narażone na rozwój niż panie spędzające w pozycji siedzącej ponad osiem godzin dziennie.
Mężczyźni, którzy siedzieli krócej niż trzy godziny dziennie, byli o 15% mniej narażeni na przewlekłą chorobę nerek w porównaniu do panów siedzących dłużej niż osiem godzin dziennie.

Badanie wykazało również, że mężczyźni, którzy zajmowali pozycję siedzącą przez dłuższy czas w ciągu dnia, ale regularnie podejmowali aktywność fizyczną, np. codzienny 30-minutowy spacer, byli o 30 procent mniej narażeni na rozwój przewlekłej choroby nerek niż mężczyźni dużo siedzący i pozostający nieaktywni. nie zmniejszyła prawdopodobieństwa tych problemów zdrowotnych u kobiet długo pozostających w pozycji siedzącej w ciągu dnia.

Odkrycie jest kolejnym punktem na liście problemów związanych z siedzącym trybem życia. Dotychczas wykazano, że spędzanie wielu godzin dziennie w pozycji siedzącej przyczynia się do problemów z , zwiększenia poziomu , zaburzeń glukozy i zdrowia tętnic.

Wyniki badań opublikowano w magazynie American Journal of Kidney Diseases.

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • eGospodarka.pl
  • Pola Nadziei
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Kobiety.net.pl
  • Oferty pracy