Strona głównaChorobyZłamane biodro wymaga natychmiastowej interwencji

Złamane biodro wymaga natychmiastowej interwencji

Im szybciej, tym lepiej, jeśli chodzi o leczenie złamanej kości udowej.
Szpitale muszą umieszczać pacjentów, którzy złamali biodro na czele kolejki do operacji, wynika z najnowszych badań. Rezultaty testów opublikowane w "Canadian Medical Association Journal" informują, że szybka interwencja przy uszkodzeniu stawu biodrowego, w ciągu 24 do 72 godzin od wystąpienia złamania, może zmniejszyć ryzyko śmierci związane ze zdarzeniem o 19%.

Jakkolwiek lekarze są świadomi, że odsetek wyzdrowień jest wyższy, gdy operację wykonuje się raczej wcześniej niż później, ale brak zasobów kadrowych i w ogóle znane problemy w rodzimej służbie zdrowia sprawiają, że czekanie się wydłuża.

W każdym razie czekanie dłużej niż 48 godzin może mieć poważne konsekwencje. Chociaż operacja niesie za sobą ryzyko, zwłaszcza u osób szczególnie słabych, z powikłaniami, takimi jak zakrzepy, infekcje i zapalenie płuc które mogą mieć miejsce po zabiegu, wstrzymanie leczenia bardziej zagraża życiu.

14 do 36% procent pacjentów ze złamaniem biodra, u których operacja nie jest wykonana dość szybko, jest zagrożonych śmiercią.

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Aktywni 50+
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • eGospodarka.pl
  • Pola Nadziei
  • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X