Strona głównaChorobyDietą w łuszczycę strona 2 / 2

Dietą w łuszczycę

strona 2 / 2

Dietą w łuszczycę [© alex9500 - Fotolia.com]
A może mleko klaczy?

Przy łuszczycy odpowiednie odżywianie stanowi sprawę podstawową – najważniejsze jest to, jakie składniki odżywcze skóra otrzymuje od wewnątrz. Ponieważ skóra osoby chorej jest bardzo podatna na podrażnienia, dostarczenie wszystkich potrzebnych elementów i jednocześnie całkowite wyeliminowanie tych niepożądanych jest bardzo trudne.

Produktem, który pomaga w odżywianiu i nawilżaniu skóry od wewnątrz jest mleko klaczy – jedynego ze zwierząt hodowlanych, które wytwarza mleko typu albuminowego, a więc podobnego do mleka kobiecego. Ze względu na to, że mleko takie nie powoduje działań niepożądanych, w niektórych krajach (np. w Niemczech i we Francji) podaje się je niemowlętom uczulonym na mleko krowie.

Z badań wynika, że mleko takie szczególnie dobrze wpływa na skórę, także u osób chorych na łuszczycę, u których sucha, swędząca skóra to istny koszmar.

– Mleko kobyle odżywia skórę, zapewniając jej odpowiednie, i w 100% naturalne, substancje odżywcze. Pojawienie się tych substancji w skórze pozwala na uzyskanie odpowiedniego napięcia błon komórkowych poprzez właściwe ich nawodnienie – wyjaśnia Magdalena Kurzyp. – Spożywanie mleka tego typu uzupełnia braki związków, które są konieczne, aby skóra była elastyczna i dobrze nawilżona – podkreśla.

Co jeszcze można zrobić?

Gdy skóra jest odżywiana i nawilżana od środka, zewnętrzna pielęgnacja naskórka staje się dużo łatwiejsza i przede wszystkim skuteczniejsza. Osobom chorym na łuszczycę przepisywane są przez dermatologów zawierające kortykosterydy, mocznik, dziegcie oraz pochodne witaminy A i D. Nie oznacza to jednak, że można zrezygnować ze zwykłej pielęgnacji skóry od zewnątrz. W tym celu należy stosować odpowiednie emoilenty.

Co pewien czas pojawiają się także nowe sposoby minimalizowania objawów łuszczycy. Obecnie stosuje się światłolecznictwo (metoda PUVA) oraz leki określane jako biologiczne. Niestety, jak dotychczas żadna ze znanych metod nie leczy choroby, a jedynie powoduje okresowe zaleczenie zmian skórnych.

Warto jednak mieć świadomość, że dzięki odpowiedniej diecie i suplementacji, życie z łuszczycą może być znacznie mniej uciążliwe.
Strony : 1 2
 

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Komentarze

  • 13:04:19, 14-02-2017 ~gość: 89.65.106.xxx

    To prawda - dieta jest niezwykle ważna w leczeniu łuszczycy. Nie jest jednak najważniejsza. Gdy chcę, aby jej objawy zniknęły lub złagodniały, stosuję dermokosmetyki "dr. Michaels", które mimo że nie mają w swoim składzie sterydów, są bardzo skuteczne. Terapię nimi łączę z metodami naturalnymi, przez co efekt jest jeszcze lepszy.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Akademia Pełni Życia
  • Hospicja.pl
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • EWST.pl
  • Oferty pracy