Strona głównaChorobyPrezbiopia: okulary szyte na miarę strona 2 / 2

Prezbiopia: okulary szyte na miarę

strona 2 / 2

Prezbiopia: okulary szyte na miarę [© verbaska - Fotolia.com]
Okularowe soczewki progresywne są projektowane i produkowane z zastosowaniem najnowocześniejszej technologii, dzięki czemu obszary korekcji dostosowane są indywidualnie do każdego użytkownika. Obecnie najbardziej indywidualne soczewki progresywne są jak odcisk linii papilarnych - uwzględniają nie tylko wartości korekcyjne, ale także styl życia, dotychczasowe doświadczenia w zakresie noszonych soczewek okularowych, wszystkie indywidualne parametry użytkownika oraz sposób w jaki dana oprawa układa się na twarzy. Takie cechy posidają soczewki progresywne nowej generacji.

Wyjątkowy komfort widzenia

Większość ludzi posiada różne wartości korekcyjne dla prawego i lewego oka. Nawet niewielka różnica może powodować dyskomfort, zachwianie równowagi wzrokowej, a w konsekwencji zmęczenie oczu i bóle głowy. Okularowe soczewki progresywne uwzględniają te różnice, dzięki czemu można uzyskać stabilną percepcję obrazu i ostrość widzenia na każdą odległość, bez dodatkowego wysiłku.

Nowsze soczewki progresywne ograniczają również nieprzyjemne wrażenie „pływania obrazu”, które było charakterystyczne dla soczewek starszej generacji, przy przejściu od obszaru dali do obszaru bliży. Zastosowana technologia umożliwia widzenie bez zniekształceń i naturalnie płynne przenoszenie wzroku pomiędzy różnymi strefami optycznymi.

Komfortowa adaptacja


Soczewki progresywne najnowszej generacji skracają okres adaptacji do minimum. Ważne jest, aby nosić okulary jak najczęściej i starać się nie korzystać z poprzednio noszonych okularów, do czasu uzyskania pełnej adaptacji. Użytkownicy soczewek progresywnych są znacznie bardziej zadowoleni z komfortu i jakości optycznej w stosunku do tradycyjnych soczewek jedno- lub dwuogniskowych. Jeżeli chcesz zrezygnować z noszenia przy sobie dwóch, a nawet trzech par okularów jednoogniskowych i uzyskać krystalicznie czysty obraz bez zniekształceń, to okulary z soczewkami progresywnymi są wyborem właśnie dla Ciebie.

Na badanie – do optometrysty

Pierwszym krokiem na drodze do dobrego widzenia jest wizyta u dobrego specjalisty, czyli optometrysty. Należy tu rozdzielić dwa pojęcia: okulista i optometrysta. Okulista jest lekarzem specjalizującym się w diagnostyce i leczeniu chorób oczu. Zapalenie spojówek, nadciśnienie oczne, zaćma, jaskra – tu pomocą może służyć wyłącznie okulista. Do może skierować również optometrysta, jeśli podczas badania wzroku zauważy jakąś nieprawidłowość. Kim jest więc optometrysta? To osoba, która specjalizuje się w badaniu wad refrakcji, czyli mówiąc popularnie „wad wzroku”. Optometrysta wykonuje szereg profesjonalnych testów i pomiarów, które stanowią dla przyszłego użytkownika okularów gwarancję tego, że będzie dobrze widzieć.

Wybór właściwego specjalisty jest bardzo ważny, ponieważ nawet najlepsze na świecie i najbardziej zaawansowane soczewki okularowe nie zagwarantują nam dobrego widzenia, jeżeli badanie wzroku zostało źle przeprowadzone.
Strony : 1 2
 

Zobacz także

 

 

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Komentarze

  • 10:25:51, 29-06-2017 ~gość: 77.252.77.xxx

    Przyznaje okulary progresywne to wybawienie! Cierpię prezbiopię a mój okulista doradził mi właśnie soczewki progresywne. Nie żałuję i polecam!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Umierać po ludzku
  • EWST.pl
  • Kosciol.pl
  • Oferty pracy